У Луцьку внесли зміни до порядку розгляду петицій

Депутати Луцькради підтримали рішення внести зміни до порядку розгляду електронних петицій громадян. Зокрема, відтепер у разі, якщо петиція не належить до сфери життєдіяльності Луцька, її перенаправлять за належністю та невідкладно повідомлять ініціатора.

Питання розглядали під час сесії Луцькради 30 березня.

Автор проекту рішення депутат Артем Запотоцький повідомив, що проект складений на основі Закону України «Про звернення громадян». Зокрема у його проекті рішення також йдеться, що у разі, якщо порушене питання таки у компетенції органів місцевого самоврядування, то протягом 2 днів ЦНАП перенаправляє його за належністю.

Внесли також зміни, згідно з якими збір підписів в підтримку петиції здійснюватиметься протягом 14-ти днів від опублікування.

Начальник відділу звернень громадян міськради Тетяна Книш розповіла, що часто декларують та набирають голоси петиції, вирішення питань у яких не лежить у компетенції міської ради. Іноді навіть декларують петиції, що стосуються я вирішення питань у Володимирі-Волинському, роботи поліції тощо. За словами Книш, бувають петиції, які суперечать одна одній – про перенесення чи ні «старого» ринку.

Депутат Павло Данильчук зазначив,що сумнівається у реальності кожного, хто голосує. Проте у відповідь йому зазначили, що можна проголосувати один раз з одного пристрою.

Тож у підсумку депутати підтримали запропоновані зміни.