У Луцьку контрактників додатково заохочуватимуть грошима

У Луцьку виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу у розмірі 5 тисяч гривень для бійців, які пішли на контрактну службу з 1 січня 2015 року.

Відповідне рішення прийняли під час сесії міськради 30 березня.

Військовим, які підписали контракт до 1 січня 2015-го року запропонували виплачувати 5 тисяч гривень у рамках внесення змін до «Програми соціальних виплат у місті Луцьку на 2016-2017 роки дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісті або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих в зоні АТО».

Платити кошти пропонували бійцям, які зареєстровані у Луцьку відповідно до списку військового комісаріату. З проханням про одноразову матеріальну підтримку контрактників раніше звернулися представники військового комісаріату.

Депутат Олександр Кравченко зазначив, що це несправедливо стосовно контрактників, які підписали договір раніше чи на інший термін. Тож підхід має бути цілісним і справедливим. Депутат запропонував доповнити проект рішення ще й категорією тих, хто був мобілізований та підписав контракт до закінчення особливого періоду

Проте директор департаменту соціальної політики Лариса Боярина зазначила, що пропозицію формували згідно запиту комісаріату. Суму передбачили 300 тисяч згідно розрахунків на 60 осіб.

Водночас, депутати погодилися на необхідності заохочення військовослужбовців.

«Я буквально щойно розмовляв з воєнкомом, за минулий рік 40 людей підписали контракт», – повідомив Микола Романюк.

Тож за його словами, можна знайти кошти й на виплати для цих сорока осіб. Тож Романюк запропонував змінити дату на 1 січня 2015 року.

У підсумку депутати проголосували за таку пропозицію.