У Луцьку – архітектурний застій, – депутат

Депутат Луцькради Павло Данильчук вважає, що необхідно звільнити посадовців, які недотримуються правил містобудування та недостатньо контролюють охорону історичної спадщини.

Проте його колеги не підтримали прохання рекомендувати меру звільнити головного архітектора Леоніда Герасимюка та головного художника Луцька Ярослава Матвіїва, а також очільника відділу охорони історичної спадщини Петра Троневича.

Пропозицію розглядали 30 березня під час сесії міської ради.

Депутат Павло Данильчук просив висловити недовіру «архітектурним» посадовцям, які, на його думку, неналежним чином забезпечили реалізацію державної політики у сфері містобудування та архітектури на території міста, а також державної політики у сфері охорони і збереження культурної спадщини міста. Отож, депутат пропонував рекомендувати меру звільнити начальника управління містобудування та архітектури Леоніда Герасимюка, заступника начальника управління містобудування та архітектури, головному художнику міста Ярослава Матвіїв та начальника відділу охорони культурної спадщини управління культури Петра Троневича.

За словами Данильчука, робота у напрямку збереження спадщини та недотримання законодавства чи небажання бачити порушення.

Данильчук зазначив, що у плані архітектури у Луцьку – «застій», бо Герсимюк працює у цій галузі із 70-х років, тож у місті нічого не змінюється. Матвіїв же працює з 80-х років.

Депутат нагадав, що прокурор у 2013 році вимагав притягнути до відповідальності Ярослава Матвіїва через дозвіл будувати кафе «Вогнем і мечем» на ділянці, яка проходила по кримінальній справі.

Данильчук вважає, що посадовці приймають неналежні рішення – видають дозволи там, де їх не має бути, натомість не контролюють ряд забудов, зокрема в історичній частині міста. Водночас він зазначив, що він не переходить на особистості, а оцінює лише роботу.

Депутат Ігор Поліщук заперечив, мовляв посадовці відстоюють інтереси міста, як із запереченням побудови переходу на Театральному майдані, хоч і певні зауваги до роботи таки є.

Депутат Андрій Козюра додав, що до багатьох чиновників у міській раді є питання. Проте рекомендацію звільнення доцільно розглядати лише після публічного звіту.

У підсумку пропозицію звільнити посадовців підтримали лише 7 депутатів, таким чином рішення не прийняте.