Турійськ: атошники розповіли учням про контрактну службу

На Волині бойові офіцери зустрілися з учнями та розповіли про особливості військової служби за контрактом.

Про це повідомляє медіа-центр Міноборони у Львові.

Зокрема, офіцери-учасники АТО, які проходять службу у військових частинах Луцького гарнізону, зустрілися зі школярами в селищі Луків у Турійському районі.

Підполковник Антон Нестеренко та старший лейтенант Анатолій Маринюк поспілкувались із учнями випускних класів навчально-виховного комплексу «Луківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей» та Луківського професійно-технічного училища №22.

Обидва офіцери пройшли випробування боями на Донбасі. Зокрема підполковник Антон Нестеренко у 2014 році командував батальйоном механізованої бригади. То ж спілкування офіцерів та юних волинян було насиченим. Учні демонстрували неприхований інтерес до теми: розпитували і про найважчий період боїв літа 2014 року, і про те, як змінилось за ці роки українське військо.

Військові також ознайомили майбутніх випускників з умовами та перевагами проходження військової служби за контрактом, соціальними гарантіями військовослужбовців. Офіцери наголосили що з січня 2015 року військовослужбовцям за контрактом збільшено грошове забезпечення і солдат-контрактник отримує мінімально від 7 тисяч гривень.

«Приємно, коли ти спілкуєшся із молоддю, а не ведеш монолог, який нікого не цікавить. Ми із колегою побачили, що у юних мешканців Волині існує зацікавленість у армійській тематиці. Відповідати довелось на різні питання: чим строкова служба. Припустимо, відрізняється від контрактної. Або, які існують вищі військові навчальні заклади і як туди вступити?» – наголошує старший лейтенант Анатолій Маринюк.