Луцьк: профспілки та пенітенціарна служба не платитимуть земельний податок

Луцькі депутати звільнили від сплати земельного податку Управління державної пенітенціарної служби Волинської області та Навчально-методичний центр профспілок Волинської області.

Відповідне рішення прийняли 30 березня під час сесії міської ради.

Зокрема, директор Навчально-методичного центру профспілок Галина Даниленко повідомила, що 1,3 гектара з загальної площі займає парк, який доглядають працівники центру та який доступний для всіх охочих. Вона підкреслила, що профспілки готові далі сплачувати податок, проте зараз коефіцієнт підвищили до 3, тож сума непосильна.

Депутат Павло Данильчук зазначив, що, можливо, доцільно буде передати парк до КП «Парки і сквери Луцька», натомість Григорій Пустовіт додав, що зараз Навчально-методичний центр доглядає парк та сплачує понад 50 тисяч податку. У випадку ж передачі, місто ще й витрачатиме кошти на утримання парку. Тож на його думку, доцільніше зробити «знижку» для центру.

Начальник пенітенціарної служби у Волинській області Олександр Герасимчук зазначив, що аналогічні структури у всіх інших областях звільнені від сплати податку. Управління ж Волинської області зараз має борг, тож просить звільнити від сплати податку.

У підсумку депутати підтримали пропозицію. Тож Управління державної пенітенціарної служби України у Волинській області звільнять від сплати податку за земельні ділянки на вулиці Січова, 22 площею 0,0733 гектара, 0,0064 гектара, 0,0065 гектара, 1,8753 гектара. Навчально-методичний центр профспілок звільнили. Звільнили від сплати земельного податку у розмірі 75 відсотків від суми нарахованого земельного податку за земельну ділянку на проспекті Відродження, 24 площею 1,3890 гектара.