Луцьк: депутати та ветерани посперечалися через Бандеру

Депутати Луцькради не підтримали пропозиції перенести місце встановлення пам’ятника Степану Бандері від РАЦСу та встановити менший його варіант.

Суперечка щодо місця встановлення пам’ятника розгорілася під час сесії міськради 30 березня.

Депутат Павло Данильчук нагадав, що рішення про встановлення пам’ятника Бандері прийняли ще 8 років тому, цьогоріч на його встановлення передбачили 200 тисяч гривень. Водночас Данильчук додав, що просить вибачення у ветеранів УПА, якщо їх чимось образив. Депутат визнав, що, можливо, занадто емоційно відреагував на пропозицію про зміну пам’ятника. Нагадаємо, Данильчук пропонував здешевити пам’ятник та встановити його на місці пам’ятника Бойку.

Питання встановлення пам’ятника викликало неабияку полеміку серед депутатів. Микита Рабан зазначив, що логічніше буде встановити пам’ятник у скверику біля прокуратури, адже поблизу вулиця Степана Бандери. Депутат Ігор Поліщук взагалі зазначив, що варто завершувати практику встановлення пам’ятників за кошти бюджету. Проте у будь-якому разі треба радитися з громадою перед встановленням.

Депутат Євгеній Ткачук зазначив, що не варто змінювати місце розміщення пам’ятника, а варто залишити йог біля РАЦСУ. За словами депутата, це вже святе місце, оскільки там закладена та освячена капсула.

Автор петиції про перенесення пам’ятника, активіст Михайло Шелеп зазначив, що спілкувався з мешканцями кварталу. За його словами, багато лучан обурювалися місцем біля РАЦСУ. «Ніхто людей про це не питав», ‒ зазначив Шелеп. Він зазначив, що усі поважають ветеранів УПА, але зараз не час «махати прапором». Одна із ветеранів УПА почала вигукувати «Ганьба!» У підсумку Шелеп просив відмінити рішення про відновлення каплички на місці погруддя Бойку та встановити там пам’ятник Бандері.

Голова Братства ОУН-УПА Волинського краю імені Клима Савура Богдан Вівчарик зазначив, що Степан Бандера заслуговує найдостойнішого вшанування. Ветерани згодні на зменшення проекту з 12 до 8 метрів, проте району встановлення пам’ятника міняти не хочуть. «Кому як не молодятам прийти і вклонитися пам’ятнику Бандері за те, що живуть у незалежній Україні», ‒ додав ветеран.

Наприкінці виступив учасник українсько-російської війни Олександр Скиба та розкритикував позиції Шелепа та Данильчука. «Москва вже про нас напише, що на землі зародження повстанського руху йде обговорення про перенесення», ‒ сказав Скиба. За його словами, Данильчук не почув людей під час обговорення. На його думку, «робити Бандеру,аби було» ‒ неприйнятно для національної ідеї.

Тож, «за» перенесення проголосувало 16 обранців громади, проти ‒ 14, утрималося ‒ 4, рішення не прийняли. «Пам’ятник має бути там, де на сьогодні його місце», – зазначив мер.