Вночі син кричить, ставить розтяжки та йде в розвідку, – батько бійця 14-ої бригади

Боєць 14-ої бригади Андрій Охманюк розповів про службу на Сході.

Про це повідомляє прес-служба 14-ої ОМБР.

Головний сержант-командир відділення зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 14-ої окремої механізованої бригади Андрій Охманюк сьогодні, 29 березня, зустрічає свій 21 рік народження на передовй.

Та чоловік переконаний, що вже наступний день народження обов’язково святкуватиме вдома, в родинному колі у селі Стара Лішня Іваничівського району.

У дивізіоні військові називають Андрія «морячком» через те, що «він би постійно кудись їхав, щось би мінував-розміновував, йшов в розвідку, стріляв би. День-два без виїзду – пекельна мука для нього».

У 2013 році волинянин у місцевому військкоматі познайомився з офіцерами бригади морської піхоти з Криму. Дізнавшись, що хлопець має спортивні досягнення, зокрема в боксі, запропонували одразу службу за контрактом в їхній бригаді. Так він опинився у Криму.

«Спочатку все ніяк не міг отямитися й збагнути, де я й що зі мною відбувається. В розвідувальному підрозділі, куди я потрапив, дисципліна була залізна, постійні виснажливі навчання на полігонах в умовах наближених до воєнних, марш-кидки в повному спорядженні, фізична підготовка, тренування з рукопашного бою. Ми мали час лише на прийняття їжі та сон. Постійно виїжджали в гори та ліси на навчання, де виконання завдань давалося значно складніше. Але така служба мені подобалася! Дуже цікаво!» – розповідає боєць.

За його словами, під час окупації Криму не засумнівався яку сторону обрати.

«Наша частина зайняла кругову оборону по всьому периметру території: 600 контрактників вдень чергувало, 600 – вночі. А в кінці березня 2014 року командир частини об’явив про те, що ми повинні зробити вибір, де служити. Для мене вибір не стояв: я українець і служитиму тільки Україні! Повернувся додому на кілька днів. А вже 9 квітня підписав контракт в 51 окремій механізованій бригаді», – пригадує він.

На початку серпня 2014 року у складі батальйонно-тактичної групи «Колос», яка була сформована з військовослужбовців 51-ої окремої механізованої бригади, Андрій разом з побратимами штурмував Савур-Могилу.

За словами Андрія, артилерія з території Російської Федерації постійно обстрілювала українських військових, в тому числі з систем залпового вогню БМ-21 «Град». Однак, 7 серпня 2014 року Савур-Могила перейшла під контроль українських бійців.

Військовослужбовець розповів, що на фронті йому не сняться бої, так, коли приїжджає у відпустку додому, то у снах знову повертається у ті події.

Батько Андрія, Іван Охманюк каже, що іноді вночі син кричить, здригається, віддає накази, веде прицільний вогонь по ворогу, ставить розтяжки та йде в розвідку. Андрій переконаний, що це мине, коли війна закінчиться.

«Моральна підтримка батька й родини дуже багато значить. Мабуть, це так само важливо, як і надійне плече побратима поряд», – запевняє солдат.

З моменту створення 14-ої окремої механізованої бригади старший солдат Андрій Охманюк служить у ній.

Вівчарка Алай Андрія Охманюка

Вівчарка Алай Андрія Охманюка