На Волині розпочалися підпали трави

У двох районах Волині лісівники боролися із пожежами, що виникли через підпал трави.

Про це повідомив Сергій Цюриць у прес-службі Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Лісівники Торчинського та Рожищенського лісництв на Волині приборкували пожежі, що розгулялися по сільгоспугіддях поблизу п’яти сіл двох районів. Їм допомагали і небайдужі місцеві жителі.

«У Рожищенському районі горіло 50 га поля. Виникла серйозна загроза лісовим насадженням. Якби не втрутилися лісівники, вогонь міг перекинутися на хвойні насадження кварталів 43,44, 55 та 56 Рожищенського лісництва» , – розповідає інженер охорони та захисту лісу ДП «Ківерцівське ЛГ» Віталій Вронський.

Першими зреагували на ці підпали лісничий Рожищенського лісництва Олег Воробей, його помічник Віктор Шевчук, майстри лісу Микола Шевчук та Віктор Щерба. Вони й організували людей на приборкання вогню. Дуже допоміг місцевий тракторист, що пригнав трактор із плугом і виорав десятикілометрову мінсмугу, яка й перепинила шлях вогню.

«Біля сіл Береськ та Вічині загорілися трави на людських паях. Вогонь швидко понісся у бік кварталу 98 Торчинського лісництва. Там знаходиться 200 гектарів хвойних насаджень та молодняків», – додав Вронський.

Лісничому Торчинського лісництва Володимиру Столярчуку, його помічнику Миколі Бойчуку та майстру лісу ДП «СЛАП «Рожищеагроліс» Андрію Яручику також довелося кликати на підмогу місцевих жителів. Разом і вдалося приборкати стихію. У першому випадку вигоріло до 50 га, у другому – до 30 га сухостою. Підпалювачі залишилися не покараними.

На цій площі вигоріла не тільки трава, а й загинули виводки зайців, а ще пташині гніздечка, які вже прилетіли з вирію.