Луцьк: засудили чоловіків, які погрожували патрульним гранатою

Суддя Луцького міськрайонного суду Михайло Квятковський виніс вирок двом чоловікам, які 17 лютого цього року вдарили патрульного Національної поліції.

Зокрема, як вже повідомлялось раніше, близько 3 години ночі на зупинці громадського транспорту «ВІЕМ», що на вулиці Рівненській, двоє жінок розпивали спиртні напої. На порушення громадського порядку відреагували патрульні, які зупинилися, аби припинити порушення. До них також доєдналось і кілька сторонніх чоловіків, які вступилися на захист нетверезих жінок.

За кілька хвилин поряд з місцем інциденту проїжджав ще один патруль поліції. Тож, і вони зупинились, аби з’ясувати, чи не потрібна колегам допомога. Нетверезі чоловіки вступили з правоохоронцями в перепалку. Їх попередили, що якщо вони не припинять нецензурну лайку ‒ на них складуть протокол про адмінправопорушення.

Один із дебоширів досить неадекватно відреагував на попередження правоохоронця і вдарив його кулаком в обличчя, після чого з-під куртки вихопив пістолет, який погрожував застосувати. У цей же момент інший чоловік вхопив поліцейського за комір форменої куртки та щосили вдарив його головою в обличчя.

Крім того, чоловік пригрозив усім гранатою, яку обіцяв застосувати, якщо поліцейські не відпустять його товариша. Проте і його вдалося «скрутити» та доправити у міськвідділ поліції.

Як наслідок – у правоохоронця діагностували гематому біля вилиці та розбиту нижню губу. Таким чином, за умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень під час виконанням ним службових обов’язків, чоловіків притягнули до відповідальності за ч.2 ст.345 КК України.

Вже в суді обвинувачений заперечував, що мав при собі зброю та гранату, і припустив, що міг вдарити поліцейського з необережності. Однак ще того вечора поліцейські знайшли пістолет, який було складено одразу з кількох – пістолету марки «Шмайсер», моделей «ПСШ 790» та «ПГШ-790», калібру 9 мм РА, виготовлений промисловим способом, однак не придатний до стрільби.

Тож вину чоловіків було доведено в суді. Як наслідок, чоловікам винесли вирок ‒ 3 та 2 роки позбавлення волі, який замінили аналогічним іспитовим строком.