Луцьк: 1 квітня виключать батареї

У Луцьку через потепління вже 1 квітня призупинять подачу тепла в оселі.

Про це повідомили сьогодні, 29 березня, під час позачергового засідання виконавчого комітету міської ради.

Луцький мер Микола Романюк повідомив, що виконком зібрали для того, щоб вирішити питання з опалювальним сезоном, оскільки настало потепління. «Враховуючи і побажання мешканців, яким все-таки треба платити за це опалення», ‒ додав Романюк.

Начальник департаменту ЖКГ Іван Кубіцький розповів, що департамент підготував проект про припинення опалювального сезону, адже вже найближчим часом температура повітря зросте до 19 градусів, підвищиться і середньодобова температура. Скоротити сезон пропонують і для економії.

Водночас Кубіцький зазначив, що у разі похолодання чи необхідності, тепло увімкнуть знову. Тож повідомили, що до кінця тижня зберуть інформацію про тиск у тепломережах, яку необхідно знати при встановленні ІТП.

Головний інженер ДКП «Луцьктепло» Володимир Біньковський зазначив, що зараз інтенсивно займаються цим питанням.

Деякі депутати засумнівалися у доцільності відключення тепла від завтра, адже сьогодні зранку термометр показував 0 градусів, та й обчислення зручніше вести за весь місяць. Проте заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що вже від завтра прогнозують +6 уночі, тож відключення тепла дасть можливість лучанам дещо зекономити.

Член виконкому Роман Романюк наголосив на тому, що у разі відключення мерзнутимуть діти у садочках та школах. Тож запропонували внести зміни до проекту рішення, щоб опалювати садочки. Проте постала проблема з тим, що садочки належать до котелень. Окрім того, за словами Біньковського, відключати опалення можна лише в тому разі, коли три доби поспіль середньодобова температура становить +8. Проте за останні доби жодного разу не витримано цього показника. Тож, він вважає рішення про виключення опалення дещо поспішним. «Ще не настав час припиняти, оскільки три доби не перевищувала 8 градусів», ‒ сказав Біньковський. За його словами, окремо «гріти» садочки немає можливості.

У підсумку Тарас Яковлев запропонував «відсунути» дату відключення до 1 квітня. Члени виконкому підтримали таку пропозицію.