Пам’ятник Бандері в Луцьку: дискусії тривають

У Луцьку точаться гарячі щодо ініціативи перенесення пам’ятника Степану Бандері.

Громадське обговорення цього питання відбулося 28 березня, – пише Волинський інформаційний портал.

Фракція «Народний контроль» у Луцькій міській раді ініціювала перенесення пам’ятника Степану Бандері (тобто майбутнього пам’ятника, адже він ще не зведений) від РАЦСу.

Керівник фракції Павло Данильчук нагадав, що на постамент із міської ради витратили 100 тисяч гривень. Частину коштів освоїли, частину – ні і вона повернулася у бюджет, а пам’ятника все немає.

На думку Данильчука, пам’ятник повинен бути в центральній частині міста. Одна з пропозицій – встановити його замість пам’ятника Бойку, який будуть зносити у рамках декомунізації. Серед інших варіантів – сквер біля управління Національної поліції або сквер навпроти прокуратури.

Данильчук пропонує не робити пам’ятник за «радянським» проектом велетенського монумента. «Якщо ми здешевимо, зробимо меншим, то ми знайдемо кошти і є шанс до кінця цього року встановити його», – вважає він.

Натомість громада не підтримала «Народний контроль» у його починаннях. Вони висловлювалися про те, що це спроба політичного піару, натомість вона тільки затягне встановлення пам’ятника і Луцьк таки не дочекається монумента. Більшість присутніх назвали ініціативу недоцільною.

Офіцер 51-ї бригади, воїн АТО Олександр Скиба теж висловився проти перенесення.

«Мені дуже важко стриматися, щоб не наговорити багато зайвого. А зайві слова поллються в емоціях і поганих словах. Ви перегинаєте палку, хлопці. Ви торгуєте ідеєю», – переконаний військовий.

Він вважає, що не варто встановлювати «щось незрозуміле за 200 тисяч» на вулиці Лесі Українки. «Чи ви сподіваєтеся, що наступного року у вас буде більше грошей на цей пам’ятник? Такого ніколи не буде», – наголосив він.

Загалом він підкреслив, що ініціатива – не на часі, адже в країні – війна, а ті, хто в тилу – роблять видимість діяльності.

«За два роки ви не посадили жодного корупціонера. Ви, ті, що живете під мирним небом. І ви говорите про Бандеру», – заявив він.

Громадські діячі, депутати та екс-депутати висловлювали різні думки про перенесення пам’ятника. Тож загалом дискусія була дуже гарячою, утім безплідною.

А от за результатами голосування учасників слухань більшість підтримали думку таки зводити пам’ятник біля РАЦСу.