Луцьк: одну з вулиць пропонують назвати на честь 51-ої бригади

Адвокат, який захищає бійців 51-ої бригади у суді, пропонує назвати одну з луцьких вулиць на честь військового з’єднання.

Про це на сайті Єдиної системи місцевих петицій у рубриці «Інші» написав правозахисник Василь Нагорний.

Юрист пропонує Луцькій міській раді назвати одну з вулиць, парк або сквер міста на честь 51-ої механізованої бригади.

«Ми повинні берегти пам’ять про бійців, які першими були призвані по мобілізації та ціною свого життя зупинили окупантів. 51 ОМБр складалась в основному з простих хлопців з сіл та міст нашої ( і не тільки) області, яких не підготовленими, без амуніції, зі старою військовою технікою відправили на схід.

Певен, що заслуговують на вічну пам’ять і повагу 98 бійців (цифра з Книги пам’яті) цієї бригади, які загинули з квітня по жовтень 2014 року, а також ті, кого досі чекають родини. Ті, хто не відступив перед «Градами», вижив в численних котлах, штурмував Савурку, пережив знущання в полоні, залишився інвалідом, носить в тілі осколки та через посттравматичний синдром досі воює…

51 ОМБр з подачі недолугих радників, політиків, генералів, хотіли призначити винними у всіх невдачах на сході, прикривши зраду та боягузтво командування. Не вдалось, бо надто багато свідків з Небесного Легіону поскаржились Богу. Бригаду ліквідували, але пам’ять – не ліквідують! Хай назва вулиці буде частинкою тієї пам’яті. Коли наші внуки запитають в честь кого названа ця вулиця, нам буде їм що розповісти.

P.S. Не наполягаю, але було б не погано якби перейменували саме вулицю Стрілецьку, де знаходиться військова прокуратура Луцького гарнізону, яка досі переслідує бійців!» – йдеться у тексті петиції.

Станом на сьогодні, 28 березня, петицію підписали 11 осіб з 300 необхідних. До кінця збору підписів залишилося 14 днів. Підтримати ініціативу можна тут.