Ковель: хворий на ДЦП хлопчик мріє отримати «Оскар»

7-річний ковельчанин Володимир Рубіновський, хворий на дитячий церебральний параліч, не може ходити, однак, мріє стати актором та отримати «Оскар».

Про це інформує ТЦ Ковель.

«Він родився передчасно. Були пологи на 28 тижні. І Вова родився у нас з ДЦП. Довгий час ми його лікували так: що нам призначали лікарі — ми все приймали. Потрохи в нас були й результати на покращення… Він уже ходить з ходунцями, на колінцях. Займається в першому класі і ним задоволені вчителі. Головне зараз — стати на ніжки… Коли в школі перерва — ми сидимо на стільчику. Але дітки дуже позитивні, спілкуються з ним. У нас там навіть кохана дівчина в школі є… Все — як у всіх!» – розповідає мама Руслана Рубіновська.

Попри хворобу хлопчик мріє піднятися на сцену і отримати кінопремію «Оскар». Книги і телевізор — найкращі «друзі» дитини. Окрім того, Володя цікавиться хімією.

«Ну, бо на хімії можна щось нахімічити… Я навіть знаю, що якщо поєднати воду, оцет і соду, то буде шипіти. Я збираюся влітку тестувати це на балонах. Там буде лимонна кислота для посилення ефекту», – розповідає він.

Старший брат хлопчика уже більше року воює на Сході.

«Я вже тепер знаю, де Авдіївка, Піски, де Водяне, Зайцево… Все життя не знала — а тепер знаю, хоч не хотіла би знати…Зараз його відпустили на кілька днів додому, бо його дружина має народжквати. Так що ми ждемо атовську дитинку», – каже мати.

Після того, як чоловік покинув сім’ю, усі турботу про п’ятьох дітей лягли на її плечі.

«За індивідуальною програмою держава нам тільки представляє санаторій в Дачному. Але санаторій не дає того лікування, що може дати спеціалізована клініка. А про міжнародну клініку відновної медицини лікаря Козявкіна ми чули давно. Але я розуміла, що фінансово це мені не під силу. Але потім доля, Бог звів мене з Катериною Кухаренко. Вона надихнула мене, зробила дуже гарний допис у Фейсбук. І багато людей відгукнулося», – розповідає мама.

За словами ковельської волонтерки Катерини Кухаренко, коли вона дізналася про історію родини Рубіновських, не могла залишатись байдужою.

«Дуже багато людей відгукнулося. Посилки присилали, з книжками. З одежею. Почали збирати кошти, бо я навіть не виставляла про гроші не йшлася мова. Але підказали люди, що є Козявкіна клініка — це всі мої друзі по Фейсбуку. Порадили. І я приїхала до Руслани. Взнала її дані. Ми зібрали майже 20 тисяч. Цього було достатньо, здавалось би. Але, так як ціни дуже ростуть, ми сьогодні розуміємо, що там не вистачає ще десь до 10 тисяч. І це ми зберемо. Але це перший етап тільки. Ще треба буде три так точно таких етапи. Але він реально почне ходити… Це видно, бо динаміка дуже гарна. Отаке дитя розумне… І Руслана — дуже славна жінка… Є перспектива в цієї сім’ї. Ну прикро: вийшло так, що батько їх покинув. Але ми, люди, не повинні їх кинути. Ми повинні їм допомогти», – розповіла активістка.

Руслана Рубіновська пояснила, що сімя збирає гроші на лікування дитини, однак, сума непідйомна.

«Завдяки Каті я вірю, що світ не без добрих людей. Це – медична картка Вови, що він є дитиною-інвалідом. А це – лист з клініки лікаря Козявкіна, що вони готові взяти нас на лікування. І про те, що в нас є всі характеристики для того, щоб повністю відновитися», – додає матір хворого хлопчика.