У Луцьку хочуть комісію, яка стежитиме за Старим містом

Члени регламентної комісії Луцької міської ради рекомендуватимуть сесії прийняти рішення про створення експертної групи з питань розвитку та збереження історичного середовища. До складу групи планують залучити експертів та громадських активістів.

Відповідну пропозицію підтримали 25 березня під час засідання постійної комісії Луцькради.

Депутат Павло Данильчук повідомив, що до нього звернулися представники громадськості з проханням ініціювати розгляд можливості створення експертної робочої групи як дорадчого органу Луцької міської ради.

За словами депутата, група зможе давати оцінку там, де є «прогалини», щоб запобігти незаконній забудові історичної частини. Окрім безпосередньо будівництв, група б контролювала вигляд фасадів, вивісок та збереження історичних будівель, що руйнуються.

Голова комісії Микола Федік зазначив, що є юридичний висновок щодо цієї пропозиції. У висновку йдеться, що міська рада, підтримавши такий проект, може вийти за рамки своїх повноважень.

Водночас депутат Ігор Поліщук додав, що не бачить протизаконності у створенні такого органу, тож пересторог до його створення немає. Проте не всі члени комісії погодилися із такою позицією.

У підсумку депутати таки прийняли рішення та підтримали таку ініціативу. Тож на наступній сесії міськради голосуватимуть за можливість створення дорадчого органу.