У Луцьку ‒ патова ситуація з дорожніми знаками, ‒ волонтер

Ситуація із дорожніми знаками у Луцьку суперечлива й потребує  термінового вирішення, ‒ вважає волонтер Сергій Шараєвський.

Про це він пише у своєму блозі на Громадське.Волинь.

Зокрема Шараєвський зазначає, що в грудні 2013 році Микола Романюк видав розпорядження «Про забезпечення снігоочистки вулично-дорожньої мережі міста». Згідно із документом, були встановлені дорожні знаки (список в додатку до розпорядження), «з метою своєчасної очистки вулиць міста від снігу, забезпечення безпеки дорожнього руху».

Rozporyadzhennya-Romanyuka-pro-vstanovlennya-1024x549

Розпорядження М.Романюка про встановлення дорожніх знаків

2

Згідно із ДСТУ 4100:2014, пункт 10.1.3 «Дорожні знаки, застосування яких було викликане причинами тимчасового характеру (дорожньоремонтні роботи, сезонні особливості руху тощо), повинні виконуватися на жовтому тлі або установлюватися на щитах жовтого кольору, розміри яких повинні перевищувати розміри знака не менше ніж на 0,1 м. Ці знаки повинні бути негайно демонтовані після усунення зазначених причин тимчасового характеру. При цьому знаки допускається закривати чохлами».

DSTU-4100-10.1.3-1024x153

«Наскільки я розумію, очистка міста від снігу — явище тимчасове (хоча в міській раді не всі із цим згідні, про це — далі). Тому знаки потрібно було встановити або із жовтим тлом, або на жовтих щитах. Так, звісно, зроблено не було», ‒ пише Сергій Шараєвський.

3

31 березня 2014 року вийшло розпорядження міського голови Романюка про демонтаж знаків, ‒ йдеться в тексті.

4

«Окрім того, що знаки були встановлені із порушенням (не виконані на жовтому тлі), вони не були демонтовані відразу. Частина була демонтована в 2015 році після того, як я звернувся до члена виконкому Богдана Климчука. Він підняв це питання (за що йому велике автолюбительське мерсі) і був певний результат. Саме тоді прибрали знаки 3.34 «Зупинку заборонено» на Винниченка (біля «Буратіно»), на Волі 52 (біля «Приватбанку»), біля магазину «Знання» тощо. Але частина знаків залишилася висіти й досі. Деякі з них почали «обростати» табличками», ‒ зазначає волонтер.

  1. Не демонтовані дорожні знаки 3.34 «Зупинку заборонено»:

– Проспект Волі біля будинку № 8 (додалася табличка).

5

– Проспект Волі біля будинку № 19 (вже є табличка).

6

– Бульвар Дружби Народів на перехресті з вулицею Бенделіані.

7

  1. Проспект Президента Грушевського дорожній знак 5.38 «Місце зупинки» з табличкою 7.6.2 «Спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку» біля будинку № 27.

8

Активіст вирішив написати запити в міську раду та УМВС. Від поліції відповіді не надійшло, від міської ради ‒ за підписом заступника міського голови Тараса Яковлева.

9

Zapyt-MVS1-1024x592

11

відповідь міської ради

«От мене цікавить: невже нікого не бентежить, що розпорядження міського голови виконуєтся через рік, та й то лише під тиском громадськості, членів виконкому? При тому навіть не повністю. Це по перше. А по друге. Що ж виявляється? На думку керівників нашого міста, зокрема заступника міського голови Тараса Яковлева, сніг і його прибирання для Луцька — це явище постійне. А як тоді розуміти слова: «В розпорядженні міського голови від 05.12.2013 року № 531 не вказано, що дорожні знаки встановлюються тимчасово, а тому п.10.1.3 ДСТУ 4100-2002 на встановлені  дорожні знаки не поширюються»? Невже фраза з розпорядження Миколи Ярославовича: «з метою своєчасної очистки вулиць міста від снігу…», жодним чином не перегукується із фразою «Дорожні знаки, застосування яких було викликане причинами тимчасового характеру (дорожньоремонтні роботи, сезонні особливості руху тощо)” ДСТУ? То виявляється, що «очистка вулиць від снігу» — це не тимчасове явище?» ‒ пише Шараєвський.

«І по третє. Шановний пане Тарасе. От поясніть мені, людині простій, як виконати дію ось цього знака по проспекту Грушевського, який за Вашими словами, «залишений» чи «знову встановлений»? Я розумію, якщо зима, повно снігу, то можна легко заїхати на тротуар двома колесами. А що робити весною, влітку і восени? Ви бачили висоту бордюра на цій ділянці дороги? Навіть на мікроавтобусі я не наважуюсь на нього заїхати. А поліція повинна карати порушників, виписувати штрафи», ‒ підсумовує Сергій Шараєвський.

12