«Молодіжка» Луцькради ‒ «за» спортивно-патріотичні центри

Постійна комісія Луцькради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму підтримала пропозицію створення у місті комунального закладу «Центр національно-патріотичного виховання».

За внесення змін до рішення щодо створення комунального закладу «Луцький міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» члени комісії проголосували 24 березня.

Помічник депутата Павла Данильчука Тетяна Ленартович проінформувала членів комісії про плани роботи центру. За її словами, основними напрямками вона назвала координацію патріотичних заходів у Луцьку, проведення історико-краєзнавчої роботи, посилення військового виховання школярів та молоді.

Щодо бази, то на перших етапах говоритимуть про залучення наявної у школах та інших закладах. Головним завданням буде консолідація зусиль патріотичних організацій та управління освіти. «Наша позиція – щоб міська рада прийняла принципове рішення про створення закладу», ‒ зазначила Ленартович.

Після цього активісти візьмуться за планування роботи центру. Вже зараз на роботу органу заплановано 350 тисяч гривень, яких має вистачити на перший час. Згодом керівники мають створити фінансовий план. Структуру та кількість штатних одиниць визначає Луцька міська рада.

Координуючим органом з боку влади буде відділ у справах молоді та спорту. «Луцьк займає останнє місце в Україні за процесом декомунізації», ‒ додала Ленартович. Тож питання створення відповідного закладу дуже актуальне. Подібні комунальні заклади діють в Івано-Франківську, Сумах, Одесі.

За її словами, до розвитку закладу планують також залучити демобілізованих бійців, щоб сприяти їхній соціалізації у суспільстві. До штату також хочуть долучити активістів націоналістичних організацій.

Голова комісії Наталія Бунда зазначила, що вже час не лише говорити про патріотизм, а й діяти. Щодо закладу «Спорт для всіх»,то тут пропонували лише внести зміни до вже прийнятого рішення міської ради, щоб врегулювати моменти щодо трудового законодавства та забезпечити функціонування закладу.

У підсумку члени комісії одноголосно підтримали пропозицію рекомендувати сесії міськради створити центр національно-патріотичного виховання та внести зміни до вже прийнятого рішення щодо КЗ «Спорт для всіх».