Маневичі: крадії лісу побили охорону

Сутичка селян з лісоохоронцями трапилася вчора, 23 березня, в селі Чорниж Маневицького району. Зокрема, місцеві мешканці напали на працівників приватної охоронної фірми «Комбат сюк’юріті», які на підставі договору підряду допомагають ДП «Колківське ЛГ» охороняти лісові угіддя у найпроблемніших місцях.

Про це пише інформаційне агентство Волинські Новини з посиланням на представника прес-служби Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергія Цюриця.

«Сталося це у лісовому масиві (квартал 54) Колківського лісництва. – До десятка агресивно налаштованих місцевих жителів приїхали виясняти відносини з айдарівцями. Вдень у цьому кварталі охоронці затримали підводу із краденою деревиною. Місцевий житель зрубав вільху, завдавши господарству шкоди більше, аніж на 5 тисяч гривень. Можливо, це і стало причиною для сутички», – розповідає головний лісничий ДП «Колківське ЛГ» Віталій Каращук.

Охоронці згадують, що під час затримання чоловік кинув: «Чекайте вечора». Працівники «Комбат сюк’юріті» на це не звернули уваги. Мало що може сказати обурений лісопорушник. Склали акт про лісопорушення і взялися розслідувати всі обставини самовільної порубки. Адже двом підводам з місця події вдалося утекти. Потрібно було з’ясувати, скільки і де ще завдали шкоди крадії.

Тож на час приїзду чорнижців у лісі залишалося лише троє охоронців. Чисельна перевага додала забіякам сміливості. Дійшло до шарпанини. Лісоохоронцям довелося викликати поліцію. Оперативна група, що прибула на виклик, затримала двох особливо агресивних «виясняльників». Як встановила експертиза, вони були ще й на підпитку.

За інформацією видання ВолиньPost, двох постраждалих лісоохоронців після медичного огляду госпіталізовали до нейрохірургічного відділення Луцької міської клінічної лікарні.

Керівник «Комбат сек’юріті» прокоментував те, що відбулося, так: «Хлопці пройшли війну, вижили. Не вистачало ще, щоб на гражданці їх забили. Ми цього не допустимо. І браконьєрства, і побиття наших побратимів».

За цим інцидентом триває слідство. Крадіям же доведеться відшкодовувати не тільки завдані збитки, але й відповісти за влаштований напад на працівників охоронної фірми.