Волинь перетворюється на сміттєзвалище, – ЗМІ

Волинські пейзажі зіпсовані картинами рукотворного свинства. Усі узбіччя доріг всіяні сміттям.

Але не лише на дорогах присутнє сміттям, ним встелені береги рік, озер, ліси і здається усі місця по яких ступає нога людини, – пише Ярослава Вознюк на шпальтах видання Відомості.

Не дивлячись на те, що на Волині експлуатується 11 полігонів твердих побутових відходів та виділено 537 місць для складування сміття, люди воліють вивозити відходи по лісосмугах та викидати на узбіччях доріг. Втім, низька культура мешканців краю – це один бік медалі. Інша сторона – це брак елементарних сміттєвих контейнерів у містах та відсутність системи вивезення сміття у селах. Лише у 10% сіл області налагоджене збирання та вивезення сміття на полігони. У решті ж випадків селяни викидають сміття, де їм заманеться.

У минулому році група небайдужих активістів прибрала парк у селі Заріччя Володимир-Волинського району. З парку було вивезено кілька «МАЗів» зі сміттям. Ті ж активісти влітку розклеїли по Володимирі-Волинському, у місцях найбільшого скупчення людей, наклейки із закликом до чистоти та з проханням не смітити. За якийсь тиждень-другий ці всі наклейки було здерто.

Допоки одні прибирають і закликають до чистоти – інші на постійній основі смітять де завгодно, ніби забуваючи, що їхнім нащадкам ще після них жити.

У Швеції програма переробки побутових відходів в електрику і енергію для обігріву набрала таких обертів, що на звалища країни відправляється тільки 4% такого сміття. Наші сміттєзвалища заповнюються дуже швидко і це при тому, що на Волині 25 комунальних підприємств займаються збором сміття, маючи для цього 64 одиниці спецтехніки. До речі, ця техніка зношена на 85%. Та навіть маючи більше техніки і централізовано звозячи сміття в одне місце, ми його не переробляємо. Проблема утилізації сміття у нас на нульовому старті і це при тому, що 40% твердих побутових відходів в Україні містять скло, папір, пластик, тобто можуть іти на переробку.

У таких країнах як Німеччина, Швейцарія, Велика Британія виявили, що якість послуг зі збирання та утилізації відходів підвищується паралельно з розвитком бізнесу із переробки сміття у вторинну сировину.