У Луцьку «полювали» на «пішоходів-самогубців»

У Луцьку патрульні поліцейські працюють з пішоходами, які порушують правила дорожнього руху, перетинаючи дорогу у недозволених місцях.

23 березня два екіпажі за чотири години роботи виписали десяток штрафів та провели профілактичні бесіди та попередження для декількох десятків порушників.

Патрульні планують щотижня проводити відпрацювання спільно із журналістами, щоб звернути увагу лучан на важливість дотримання правил дорожнього руху.

«Ми відпрацьовували Київський майдан, перехрестя проїжджої частини», – розповів лейтенант патрульної поліції Олександр Оліферчук.

За словами патрульного, в таких місцях пішоходи наймасовіше порушують правила дорожнього руху.

«Не дивлячись на те, що дуже великий трафік автомобілів і водії можуть втратити пильність, пішоходи переходять дорогу у недозволених місцях, не усвідомлюючи загрозу своєму життю та здоров’ю», – додав Оліферчук. Поліцейські пояснили, що за перехід дороги у недозволеному місці пішохід несе адміністративну відповідальність за частиною першою статті 127. За порушення передбачений штраф 51 гривня.

За словами патрульних, їм часто доводиться штрафувати пішоходів.

На Київському майдані, де працювали патрульні, є два пішохідні переходи. Проте багато пішоходів не звертали на це уваги та переходили вулицю навпростець. Патрульні зупиняли таких осіб та штрафували або попереджували. Перший із порушників свою вину визнав, проте вважає нечесним, що штрафують «простих людей».

«Ви он гляньте, там «Лексуси» неправильно їздять, а я тільки один раз неправильно перейшов», – пояснював чоловік. Він розповів, що «мусив перебігти», бо поспішає, хоч і знає, що це порушення. Також порушник запевняв патрульних, що це вперше та востаннє. Групи людей, вийшовши на зупинці біля головного управління ДФС, одразу ж намагалися перебігати проїжджу частину на роздоріжжі проспекту Волі, вулиць Рівненської та Дубнівської. Патрульні зупиняли людей та роз’яснювали про небезпеку таких дій.

У більшості випадків порушники свою вину визнавали та обіцяли надалі дотримуватися правил дорожнього руху. Проте деякі категорично відмовлялися співпрацювати з поліцією, мотивуючи це тим, що їм далеко йти 20 метрів до зебри. Одна з правопорушниць вимагала, щоб  міська влада «намалювала зебру там, де мені зручно переходити».

Буквально за кілька хвилин патрульні виписали постанову на порушницю. Жінка надала документ, що засвідчує особу, проте відмовилася називати адресу. «А чому це я маю? Щоб ви мені ще додому щось слали? Хай би ця буква закону всюди діяла. А у нас закони не діють», – невдоволено резюмувала жінка. Вона пояснювала, що запізнюється на роботу.

Згодом порушниця «передумала» чекати, поки порушення оформлять та намагалася піти з місця події, мотивуючи це тим, що її чекають на роботі. Проте патрульні зупинили жінку та вручили їй постанову. Порушниця почала висловлювати невдоволення: мовляв, вона і так запізнюється, а тут ще й патрульні зі своїми «заморочками». Проте поліцейські нагадали, що порушувати правила не можна у будь-якому випадку і запізнення не може бути виправданням. Багатьох порушників патрульні буквально проводили до зебри, пояснюючи, що переходити згідно правил можна лише тут.

Деякі люди, побачивши поліцію, вагалися і таки не виходили на дорогу у недозволеному місці. Проте ті, хто порушував, продовжували посилатися на  зайнятість та висловлювали невдоволення тим, що їх зупинили. Окремі пішоходи намагалися грубіянити патрульним.

«Мене не цікавить. В мене болить голова, я сказала. Я просто не хочу з тобою говорити», – буквально вигукувала одна з порушниць. Патрульні винесли порушниці попередження.

Патрульні ж закликали громадян діяти згідно закону та не порушувати правил дорожнього руху. «Ні робота, ні інші буденні справи не є важливішими за ваше життя», – додав патрульний.