Луцький зоопарк хочуть звільнити від податку

Депутатам Луцької міської ради пропонують звільнити КП «Луцький зоопарк» від сплати податку на прибуток через відсутність грошей у закладу. Кошти натомість спрямують на розвиток закладу.

Про це йшлося 22 березня на засіданні бюджетної комісії.

Директор КП  Людмила Денисенко розповіла, що підприємство не завжди може «впоратися» з податками, оскільки прибуток підприємство отримує «живими» грошима лише частково. Окрім того директор повідомила, що з початку року підприємство сплатило 19 991 гривню податку та має сплатити у міську раду ще 23 500 гривень. Проте коштів немає.

Водночас Денисенко пригадала, що Київський зоопарк звільнили від сплати такого податку, а Рівненський звіринець, на який «радять рівнятися» є неприбутковою організацією.

За словами директора, прибуток зоопарку від діяльності збільшився – за лютий заробіток становив 30 тисяч гривень, а чотири роки тому в аналогічний період – лише 600. За 2015-ий рік підприємство заробило 655 тисяч гривень.

Члени комісії звернули увагу, що виникає дивна ситуації, коли підприємство отримує дотацію з міського бюджету, а потім мерія «забирає кошти» у зоопарку як податок.

Тож депутати погодилися на необхідності підтримки підприємства, яке зараз активно працює та розвивається. Тому колегам по міськраді вони рекомендують звільнити КП «Луцький зоопарк» від сплати податку.