Волиняни потихеньку роззброюються, – поліція

На Волині у рамках місячника добровільної здачі зброї люди здали поліції 37 одиниць вогнепальної зброї та майже 2 тисячі різноманітних боєприпасів до неї.

Про це повідомляє волинська поліція.

З початку березня на території Волинської області проводять місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Правоохоронці інформують мешканців краю про відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Вони пояснюють людям, що осіб, які добровільно здадуть незареєстровану зброю, звільняють від кримінальної та адміністративної відповідальності.

Начальник управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в області Володимир Солоненко розказав про перші підсумки  місячника добровільної здачі зброї населенням.

«З 1 березня по 1 квітня 2016 року на Волині проходить місячник добровільної здачі зброї. З початку проведення місячника здачі зброї, боєприпасів та вибухових речовин до підрозділів поліції здано 23 мисливських гладкоствольних рушниці, 14 одиниць спортивної нарізної зброї. Окрім того, маємо 13 газових пістолетів та револьверів, 3 пристрої травматичної зброї. Загалом здано 37 одиниць зброї та 1834 одиниці боєприпасів», – повідомив Солоненко.

Незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами, за чинним кримінальним законодавством, карається позбавленням волі. Втім, уникнути кримінальної відповідальності громадяни можуть упродовж місячника, принісши до поліції незареєстровані небезпечні предмети.

«Якщо громадянин у вказаний термін добровільно здав до поліції мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то в подальшому після оформлення відповідних документів він має можливість зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах» – зазначив т.в.о. заступника начальника ГУ Нацполіції Сергій Козак.

Нагадаймо, що за порушення законодавства у сфері обігу зброї передбачена адміністративна й кримінальна відповідальність. Осіб, які добровільно здадуть незареєстровану зброю, звільняють від кримінальної та адміністративної відповідальності.