У Луцьку думали, яким має бути центр патріотичного виховання

У Луцьку представники громадських організацій обговорили перспективи створення комунального закладу «Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді». Активісти декларували необхідність створення центру та вносили пропозиції щодо напрямків, якими буде займатися установа.

Захід відбувся 22 березня.

До обговорення долучилися представники Цивільного корпусу «Азов. Волинь», ГО «Національний Альянс», «Іскра» , «Пласт» та профільних представництва Луцької міської ради.

Депутат міськради Павло Данильчук, який ініціював зустріч нагадав, що питання створення центру вже розглядали на минулій сесії. Проте депутати відхилили пропозицію його створення. Данильчук додав, що деякі депутати мотивували це недоцільністю створення центр у час війна та тим, що патріотичного виховання забагато. Водночас Данильчук зауважив, що позиція депутатів змінюється, тож є вірогідність, що створення центру таки підтримають на найближчих сесіях. Тож громадські організації, які займаються національно-патріотичним вихованням, мають сформувати чітку позицію та обговорити усі моменти щодо створення центру.

Проте Данильчук наголосив на необхідності створення центру та долучення до них представників патріотичних осередків Волині. Тож необхідно консолідувати зусилля та виробити стратегію національно-патріотичного виховання.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді Олексій Веремійчик зазначив, що дуже важливо щоб бачення центру сформували  саме представники патріотичних організацій, які активно працюють з молоддю. Водночас наголосили на необхідності конкретизації напрямків роботи, бо так буде легше переконати депутатів.

Депутат нагадав, що на центр виділять 350 тисяч гривень. Цього мало, визнав Данильчук, проте необхідно розпочинати роботу Водночас він зазначив, що процес формування центру – динамічний, тож напрямки будуть змінюватися і розширювати. Данильчук нагадав про зрив мобілізації. Однією з причин є відсутність політвиховництва, молоді ніхто не розповідає про філософію тих, хто йде воювати.

«Ми не використовуємо час передишки, коли немає військових активних дій, щоб поліпшувти цю ситуацію», – вважає депутат.

Наголосив депутат і на проблемі приміщення для організації. Можливо, вдасться використати для цього приміщення колишнього військкомату, яке знаходиться в оренді в адміністративного суду.

Представник управління освіти зазначив, що можна буде укладати договори про використання матеріально-технічної бази шкіл. Водночас він запропонував вивчити досвід роботи подібних центрів в інших областях.

Водночас активістка Майя Москвич наголосила на важливості створення центру. За її словами, треба дивитися на проблеми патріотичного виховання зі стратегічної точки зору. Мовляв, зараз влада робить лише формальні  заходи, декларуючи, що Крим та Донбас – Україна. Але реальних кроків не зроблено. Тож діти у школах теж змирюються із таким станом речей.

«Діти пишуть листи і пишуть мир понад усе – це головна проблема, яка є сьогодні на передовій», – зазначила Москвич. За її словами, на Сході люди говорять, що їм найважливіше щоб не стріляли, не важливо яка влада. Такий неправильний підхід формується у й дітей. Тож 10-ти річні діти через 15 років змиряться із втратою земель через заморозку конфлікту. Тому створення центру національно-патріотичного виховання є стратегічним питанням. Центр не має дублювати заходи окремих організацій, але працювати дотично. За словами Москвич, не  варто надто орієнтуватися на інші міста, а стати пілотним проектом.

Громадська активістка Тетяна Ленартович зазначила, що не варто придумувати велосипед, оскільки є ряд нормативно-правових актів щодо національно-патріотичного виховання.

Тож, за її словами, варто виділити як мінімум чотири напрямки роботи центру. Серед них Ленартович назвала посилення патріотичного виховання через організацію заходів, проведення історико-краєзнавчої робота, військове виховання. Тож зараз найважливіше задекларувати готовність до створення центру.

Очільник Цивільного корпусу «Азов. Волинь» Олександр Дмитрук розповів, що активісти організації стикнулися із тим, що не завжди вчителі, які викладають захист Вітчизни, вміють це робити. Зокрема, педагоги працюють за застарілими зразками та змушують дітей «бігати у протигазі». Теж саме у царині ідеологічного виховання. Тож вчителів також треба навчати працювати з дітьми у цьому напрямку.

Тож учасники зустрічі погодилися на необхідності декларації важливості створення центру, а вже згодом напрацьовувати схему роботи До найближчої сесії міськради усі ГО мають зібратися та делегувати на сесію своїх представників, які обґрунтують необхідність створення центру.