Луцьк: просять оголошувати транспорт, який приїжджає на зупинку

У Луцьку просять впровадити оголошення зупинок в автобусах, тролейбусах і маршрутках, а також на самих зупинках транспорту, що на них прибуває.

Про це йдеться на сайті Єдиної системи місцевих петицій.

Таку пропозицію у рубриці «Благоустрій міста та будівництво» написав голова Волинського осередку організації «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук.

«Відсутність оголошування зупинок в транспорті є, на мою думку, дуже серйозною проблемою. Хотілось би, щоб це було реалізовано міською радою Луцька. Це буде корисно в першу чергу для незрячих людей, які щодня зазнають труднощів, користуючись маршрутками, адже вони постійно залежні від інших людей чи від водіїв, які не завжди готові піти на зустріч.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ЛУЦЬКИЙ ТРАНСПОРТ НЕПРИСТОСОВАНИЙ ДЛЯ НЕПОВНОСПРАВНИХ

Звичайно, це також буде корисно для людей, які незнайомі з містом, зокрема туристів, які знають назву пункту свого призначення, але не знають, де саме він знаходиться. Ця сама проблема існує у місті і на зупинках того ж громадського транспорту, адже тут без допомоги сторонніх людей ніяк не обійтись. Є спеціальні зовнішні гучномовці, які би повідомляли номер транспорту, який прибуває на зупинку. Адже, як відомо, весь сучасний транспорт обладнаний системою навігації і передавання інформації про його місце знаходження, на мою думку, не становить великої проблеми. Лише потрібне бажання нашої влади піти на зустріч незрячим. Є закон, який передбачає, що транспорт має бути доступним для незрячих.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ЛУЦЬК: ПРЕЗЕНТУВАЛИ МОЛИТОВНИК ДЛЯ НЕЗРЯЧИХ

Волинський осередок ГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» неодноразово подавав, вигравав проекти, аби була озвучка і навіть обладнання закуповував, а транспорт озвучуюється на якихось 20%, якщо не менше. І хоч я не вірю в ефективність петицій, бо вже з 2009 року ми боремось, б’ємось, кричимо, просимо, аби озвучка в транспорті була, але все-одно пишу, аби хоча би люди почитали і перейнялись нашим болем, бо незрячим без озвучки в транспорті просто неможливо ним користуватись. Ми таки сподіваємось на краще, адже за нами правда», – йдеться у тексті петиції.

Станом на сьогодні, 22 березня, петицію підписали 57 осіб з 300 необхідних. До кінця збору підписів залишилося 13 днів. Підтримати ініціативу можна тут.