Луцьк: депутати хочуть «почути людей» щодо пам’ятника Бандері

Депутат міської ради Павло Данильчук ініціює проведення громадських зборів щодо обговорення місця, де найдоцільніше встановити пам’ятник Степану Бандері.

Про це він повідомив 22 березня під час засідання архітектурної комісії міської ради.

Данильчук виносив на засідання комісії пропозицію встановити пам’ятник Бандері на місці пам’ятника комуністичного діяча Степана Бойка. Він додав, що громадськість бурхливо реагує проти встановлення пам’ятнику Бандері біля РаЦСу.

Тож Данильчук запропонував у скверику, де встановлено пам’ятник Бойку, встановити пам’ятник Бандері. Сам же пам’ятник Данильчук запропонував зменшити та здешевити проект , щоб можна було нарешті втілити цю перспективу. Пам’ятник доречно було б встановити до 14 жовтня, ‒ каже він.

Водночас депутат Віктор Ящук зазначив, що дехто з громадськості хоче відновити у сквері капличку. Проте Данильчук відповів, що будувати там не можна, бо знизу є давні підземелля, які можуть бути порушені у процесі будівництва. Окрім того, є у депутата підозри, що збудують аж ніяк не капличку, а «нормальну церкву».

Дехто висловив пропозицію про встановлення пам’ятника у сквері біля прокуратури ‒ мовляв, близько до вулиці імені Бандери. До того ж говорили про недоцільність на місці пам’ятника комуністичному діячеві швидкого встановлення пам’ятника провіднику націоналістичного руху.

Петро Троневич нагадав, що відповідну пропозицію про встановлення пам’ятника Бандері у сквері на Винниченка вже вносив депутат Святослав Кравчук, і якби її тоді підтримали, «то пам’ятник вже сьогодні б стояв».

На його думку, доцільніше встановити на Лесі Українки капличку у стилі бароко, яка би могла стати «чи не найкрасивішим» куточком у місті.

Тож депутати запропонували переглянути місце для встановлення пам’ятнику Бандері, погоджуючись, що йому однозначно не місце біля РАЦСУ. Данильчук зазначив, що ініціює проведення громадського обговорення щодо місця встановлення пам’ятнику Бандері.

У підсумку депутати вирішили відкласти розгляд питання та повернутися до обговорення після громадських слухань.