Новий керівник Волинської митниці: хто він

Кадрова чехарда на Волинській митниці триває. Вчетверте за два роки у цього відомства новий керівник. З Чернігівської області на Волинь перевели Олександра Шавлака.

ВАР зібрав до купи найцікавішу інформацію щодо особи нового головного митника області.

 

Розпочнемо з біографії:

Шавлак народився 6 листопада 1972 року у Чернігові. Закінчив у 1995 році Чернігівський державний педагогічний інститут, у 2004 році Національну юридичну академію ім. Я. Мудрого.

З вересня 1998 року – в митних органах. Працював на посадах інспекторського складу пунктів пропуску; начальника митного поста “Нові Яриловичі”; першого заступника начальника Чернігівської митниці; начальника відділу організації митного контролю та роботи митних посередників Чернігівської митниці.

У серпні 2011 пішов у бізнес. Працював першим заступником керуючого з комерційних питань закритого акціонерного товариства “Чернігівоблбуд”.

У квітні 2014-го повернувся на державну роботу – на посаду начальника відділу запобігання, виявлення корупції та взаємодії з правоохоронними органами апарату Чернігівської облдержадміністрації. А з липня 2015 року – начальник Чернігівської митниці.

Шавлак одружений. Виховує трьох дітей.

 

Декларація Олександра Шавлака вражає. Як і в багатьох чиновників, члени сім’ї заробляють більше за декларанта. Так, у декларації за 2014 рік дохід начальника митниці 37,3 тисячі гривень, у членів сім’ї – 202 тисячі. Щоправда більшість цієї суми (144,5 тисячі) зароблені від продажу майна.

Щодо нерухомого майна, то тут сім’ю Шавлаків доля не обділила. У декларанта – дві земельні ділянки і гараж на 32 квадрати. Статки членів його сім’ї набагато більші – 5 земельних ділянок, 2 житлові будинки, 2 квартири та інше нерухоме майно площею 450 квадратів.

З автомобілями ситуація скромніша – “Міцубіші Пажеро” 2013 року у Шавлака та ВАЗ-21113 (2002) і “Субару Трібека” (2008) у членів сім’ї. Також у них є цінні папери на майже 640 тисяч гривень.

 

Якихось скандалів за Шавлаком в інтернеті не знайдено. Крім однієї публікації на сайті ОРД, на якому пишуть багато про корупцію в правоохоронній системі.

Днями тут з’явилася публікація “Начальник чорних копачів”.

Виявляється, що в лютому через Чернігівську митницю перевезли однією партією в Білорусь понад 880 кілограмів бурштину. Українські митники цього не виявили. Зате виявили білоруські. Нагадаємо, що схожий випадок трапився нещодавно на митному переході Ягодин-Дорогуськ, де поляки зупинили транспорт з 1,5 тонни бурштину, який “не побачили” українці.

Автори публікації пишуть, що нібито Шавлак буде контролювати схеми з незаконного перевезення бурштину за кордон. Однак якихось вагомих доказів, крім згаданого факту, не називають.

***

Шавлаку дісталася складна робота. Проблеми у нашій області загалом традиційні для решти прикордонних регіонів (крім сектору, який межує з Росією), але обсяги роботи не менші, ніж на його рідній Чернігівщині. У Шавлака є все необхідне, щоб навести лад на митниці. Чи справиться він? Побачимо.