Луцьк: презентували збірку листів до солдатів

У Луцьку у Волинській державній обласній бібліотеці імені Олени Пчілки відбулась презентація збірки листів солдатам «Україна: війна, мир і любов». У книзі зібрані тексти листів, які надсилали бійцям на передову із різних куточків країни.

Захід, організований Громадською організацією «Інститут волонтерства та громадської співпраці» за підтримки Громадської платформи «Люди допомагають людям», відбувся 19 березня.

На презентацію завітали волонтери, бійці АТО, громадські активісти та просто небайдужі лучани.

Координатор благодійного проекту Любава Дроган розповіла про важливість створення збірки. До книги увійшли листи до бійців з усієї країни. В майбутньому планують видати і регіональну збірку листів.

Волонтерка Любава Казмірчук наголосила на необхідності таких видань, адже кожен захисник отримував листи від зовсім незнайомих людей та дітей з різних куточків України. Такі послання додавали впевненості та віри в перемогу.

Голова ГО «Спілка Воїнів АТО Волині» та учасник війни на Сході України Олег Твердохліб згадував, як дитячі листи та малюнки вішали в коридорах та носили з собою на бойові завдання. Він запевнив, що це піднімало настрій, бо у листах відчувалася щирість дитячих сердець.

Листи до захисників зачитували наймолодші волонтери та дітки учасників АТО, що дуже розчулило публіку. Також Керівник Центру допомоги учасникам АТО, боєць полку «Азов» Олексій Кушнєр зачитав оригінал листа, що написала його дівчина на передову . Цього листа він упродовж усього часу перебування в АТО носив із собою.

Присутні насолоджувались виступом гурту «Влад та його партнери», аматорським театром «Вперше», вокалом Міли Грицай та учасника бойових дій, бійця 72 бригади Юрія Щербика, який сам пише пісні, вірші та музику.

Організатори подарували присутнім бійцям збірки листів  та календарі від ГО “Інститут волонтерства та громадської співпраці”. Окрім того, 5 примірників подарували бібліотеці, тож усіх охочих запрошують до читання.