У Волині ледь не забрали 26 «митних» мільйонів

Як відомо, частину так званого митного податку спрямовують на будівництво доріг на території тієї області, де митниця перевищила відповідні показники. Волинь за лютий 2016 року виконала планові показники на 120 мільйонів гривень.

Відтак 50% від цієї суми автоматично акумулюються на спецрахунках для спорудження доріг, зокрема, й тієї, що з’єднує Луцьк та Львів, ‒ йдеться в повідомленні Волинської ОДА.

Разом із тим, народні депутатами вийшли з пропозицією переглянути індикативні показники митниці в контексті збільшення плану. А, зважаючи на те, що парламентарі мали намір внести такі зміни «заднім» числом: затвердити зміни у березні, а ввести в дію з січня, для регіонів такі дії обернулися би втратами на мільйони. До прикладу, волинянам довелося би повертати 26 млн грн «дорожніх» грошей. Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик із проханням відстояти інтереси області звернувся до Адміністрації Президента України та народного депутата Степана Івахіва. Мовляв, якщо таке рішення ухвалити, то наслідки будуть більше ніж відчутними.

Учора, 16 березня 2016-го, відповідна тема активно обговорювалася «під куполом». Поки остаточного рішення не оприлюднено. Одначе достеменно відомо, що збільшення індикативних показників митниці не зачепить січень-лютий цього року.