Луцьк: перевірили меню дитсадка

Батько одного із вихованців дошкільного закладу №23 обласного центру Волині під час прямого ефіру з Луцьким міським головою Миколою Романюком на телеканалі «Нова Волинь» поскаржився на неповноцінне харчування вихованців цього закладу через відсутність м’яса у меню.

Лучанин, який не представився, також нарікав на збір грошей для потреб садочка. Тож дошкільну установу терміново перевірили, ‒ йдеться в сюжеті ВРЖ НТКУ.

Члени комісії ознайомилися з меню за останній місяць. «Постачання продукції по садках йде централізовано. А не так, що один отримав. А інший – ні. І в розумінні «м’ясо», тому що були кури, були сосиски, зараз і м’ясо є, і риба є. Збалансованість харчування треба перевіряти не в телефонному режимі», – переконаний начальник управління освіти Луцької міської ради Олег Гребенюк.

Через процедуру проведення тендеру дійсно були відсутні м’ясні продукти у харчуванні малюків. Але лише два дні, як і у всіх дошкільних закладах Луцька. Меню на цей час частково втратило збалансованість, однак калорійність була дотримана. З тимчасової проблеми адміністрація ДНЗ №23 знайшла вихід – раціон урізноманітнили іншими продуктами, ‒ йдеться в сюжеті.

«Проведення тендерів – це основне питання, яке треба піднімати. Тому що якраз в той період, коли тендери відбуваються, продукти в ДНЗ в  тій кількості, в якій потрібно, не надходять. І це дуже погано», – сказала завідувачка відділення Луцького міськміжрайвідділу Волинської санепідемстанції Ядвіга Попіль.

У міській раді жодних вказівок збирати гроші для потреб дитячого садка не давали. Не має права змушувати здавати гроші і адміністрація дошкільної установи. Збір коштів може відбуватися лише з власної ініціативи батьків, ‒ переконують в міськраді.

«У нас є батьківський комітет. В нас відбуваються батьківські збори. Ми постійно спілкуємося за гроші з батьками. Постійно питаємося – згодні- не згодні. Це все вирішується за спільної згоди. Такого, щоб хтось вимагав – такого немає. Чесно», – каже мама дошкільнятка ДНЗ№23 Людмила Шнит.

Тож, комісія постановила: страви у дитсадку готують згідно із нормативами та вимогами до якості продуктів.