Волинські податківці «вибивають» членські внески, ‒ журналіст

На Волині податківці «допомагають» громадській організації стягувати членські внески з підприємців.

Про це в своєму блозі пише журналіст Громадського.Волинь Оксана Петрук.

«Виявляється, в Україні і на Волині, зокрема, є громадська організація, що активно відстоює права платників податків. Це Асоціація платників податків. Щоправда про цю організацію я дізналася трохи більше, як місяць тому, коли до мене звернулася підприємець Віра Ш. Жінка була обурена тим, що їй в магазин працівник фіскальної служби приніс лист, в якому їй як члену вищезгаданої організації пропонується сплатити членський внесок обсягом 1000 гривень», ‒ йдеться в тексті.

12698888_982555301825909_366804624_o

«Віра каже, що вступила в цю організацію у 2013-му році теж за «порадою» керівника одного з відділень тоді ще податкової адміністрації, бо мала проблеми з бізнесом. На той час, за рік вона сплатила вступних і членських внесків на 3 тисячі гривень», ‒ продовжує журналіст.

«Але почався Майдан і ці побори припинилися, – розповідає жінка. – Я вже й забула про цю організацію. А на початку лютого в магазин принесли цей лист. Я розгнівалась і відразу набрала номер голови осередку Асоціації платників податків в нашому районі, бо у листі був саме його підпис. Кажу, що то за лист і чому я маю платити? А він каже, який лист? Та, кажу, лист від асоціації. Він відповідає: Віра, ти не нервуйся. Тобі он хоч одну тисячу треба платити, а мені 5 прийшло. Я з тим листом побігла в податкову, а там мені кажуть, що й самі не в захваті від того, що їм доручили розносити ці листи щастя. І додали, що Асоціація платників податків проводитиме в найближчі дні навчальний семінар в нашому місті. Для членів асоціації вхід 40 гривень, а для інших підприємців – 50. На що ж йдуть ці кошти?»

Інший підприємець Олександр Ф. підтвердив, що йому теж телефонували з відділення ДФС, щоб прийшов забрав лист з проханням сплатити членські внески і запрошували на семінар.

«Чи це бува не СХЕМА? Дуже нагадує рекет. Або ж щонайменше – перевищення повноважень податківцями. Навряд чи в їхніх посадових обов’язках є пункт «Розносити листи від імені громадських організацій. На офіційному сайті Асоціації платників податків України я знайшла інформацію, що Податкова є партнером цієї ГО», ‒ пише Петрук.

Аби розібратися в ситуації, журналіст надіслала звернення на ім’я голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова з проханням підтвердити або спростувати законність залучення податківців до процесу збору членських внесків на користь громадської організації.

«Спершу мені відповіли, що у моєму зверненні слід поставити підпис і відправити його у вигляді скан-копії. Коли всі умови були чемно виконані мною, мені надали відповідь по суті. Відділ внутрішньої безпеки ДФС розпочав службове розслідування за фактом», ‒ йдеться в блозі.

f_n

«Далі – додзвонилась до голови територіального відділення Асоціації платників податків у Волинській області Василя Дутка. Виявилося, він – член президії Громадської ради при ОДА. Просила про зустріч, але не склалося. Василь Васильович саме хворів, тому змогли поговорити тільки по телефону. Він сказав, що вперше чує про таку ситуацію, і що сумнівається у щирості людей, які поскаржились. Підтвердив інформацію про платні семінари, розповів, що у Волинській АППУ – 300 членів. Не став приховувати і обсяги членських внесків: ФОПи платять по 500 грн на рік, малі підприємці-юридичні особи – 1000, середній бізнес – по 5 тисяч, а великий сплачує централізовано в Київ. А ще ця організація, за його словами, чи не найдієвіша в області! Далі – слухайте самі», ‒ зазначає журналіст.

«Спонукали податківці підприємців сплачувати членські внески в АППУ чи ні? Сподіваюся, службова перевірка поставить крапку в цій неприємній історії. Не вірю, що винних покарають. Маю лише надію, що це більше не повториться, а підприємцям не помстяться за те, що «винесли сміття з хати», ‒ підсумовує Оксана Петрук.