Волинь: бюджетні організації не платять за газ

Рівень розрахунків бюджетних організацій за спожитий природний газ на Волині становить 61,9%.

Про це повідомила прес-служба ОДА.

На Волині досі проблемним зостається питання стану розрахунків за спожиті енергоносії. Зокрема, як повідомив директор ТОВ «Волиньгаз Збут» Микола Тищук, бюджетні організації спожили газу на майже 6,3 мільйона гривень, з яких оплачено 3,8 мільйона. Розрахунок складає 61,9 %, заборгованість – 2,1 мільйона гривень.

Обласні комунальні установи спожили газу на 4,8 мільйона гривень, з яких сплачено 4,7 мільйона.

Проблема в тому, що нині відбулися практично всі тендерні процедури, але розрахунки ще не здійснили. Також, згідно з договорами, бюджетні організації повинні проводити передоплату на наступний період, що, як зазначив Микола Тищук, теж не відбувається.

Натомість населення розраховується за спожитий газ на 131,2%.

Також негативною є динаміка розрахунків за субсидіями організаціям-надавачам житлово-комунальних послуг області, позаяк заборгованість і досі зростає. За попередніми даними, на 1 березня ця цифра становить близько 470 мільйонів гривень.

З інформації заступника голови правління ПАТ «Волиньгаз» Андрія Карпомиза стало відомо, що було погашено заборгованість оплатою за розподілом по комунальних підприємствах «Нововолинськтепло», «Ковельтепло» та «Володимирволинськтепло». Заборгованість за січень та лютий відсутня. Однак залишається складною ситуація з КП «Луцьктепло». Та попри те, що заборгованість зростає і на даний момент становить 24 мільйони гривень, Карпомиз як позитив відзначив, що вже знайдено спільну думку з міською владою щодо врегулювання ситуації, тож найближчим часом питання заборгованості буде вирішено. За його словами, наразі йде інтенсивний переговорний процес.

Своєю чергою, перший заступник міського голови Тарас Яковлев повідомив, що за поточними розрахунками певні кошти направляються за транспортування газу «Волиньгазу». Однак, за його словами, єдиним виходом з ситуації, що склалася, є напрацювання механізму погашення боргів через взаємозаліки за пільгами і субсидіями.

Як варіант – споживання енергоносіїв розділити на дві частини: половину «закривати» обіговими коштами, а половину – через взаємозаліки за пільгами і субсидіями.