Шахтарі мітингують під Верховною Радою

Під стінами Верховної Ради України волинські шахтарі розпочали свій протест.

Про це повідомляє БУГ.

До акції долучилися й представники Незалежної профспілки гірників, зокрема з Червонограда.

Сьогодні, 17 березня, на порядок денний у Верховній Раді винесено на розгляд два законопроекти, які стосуються вугільної галузі: «Про внесення змін до Державного бюджету на 2016 рік» щодо державної підтримки державних вуглевидобувних підприємств» (№3813 від 26 січня 2016 року) та «Про внесення змін до Гірничого закону України щодо уточнення порядку компенсації за оплату комунальних послуг» (№1634 від 25 грудня 2014 роки). Перший  документ передбачає виділення 250 мільйонів гривень на виплату зарплати працівникам державних вугледобувних підприємств, а також 100 мільйонів гривень – на будівництво шахти №10 «Нововолинська». Ці кошти візьмуть з грошей, передбачених на реструктуризацію вугільних підприємств. Другий законопроект передбачає надання знижки на оплату за газ, електрику та опалення у розмірі 50% для тих, хто має право отримання безоплатного побутового палива, – повідомляє  інформаційний відділ Конфедерації вільних профспілок України.

Як пояснив голова первинки НПГУ шахти «Межирічанська» ДП «Львіввугілля» Василь Лесняк, гірники бачать, що влада не хоче їх чути. Власне тому вони й прийшли під стіни парламенту протестувати. За словами профлідера, таким чином шахтарі хочуть простимулювати народних депутатів, щоб ті ухвалили рішення в інтересах народу, а не бізнесменів чи олігархів.

«Сьогодні шахтарі, у тому числі й Львівського басейну, вкотре приїхали до Києва на протест, щоб наші «дорогі» депутати звернули увагу на ситуацію у вугільній галузі. Ця сфера потребує державної допомоги. При неналежному фінансуванні шахти припинять свою роботу. Тобто владі їх не треба буде зупиняти, як і створювати робочі місця, перекваліфіковувати та працевлаштовувати гірників. У грудні, коли ми тут протестували, нас не почули: зміни до Держбюджету, які стосувалися фінансування вугільної галузі, не були ухвалені. Зараз ж є шанс, що народні обранці проголосують хоч за ці два законопроекти», – зазначив Лесняк.

DSC_5861 DSC_5869