На Волині задумалися, як врятувати вугільну галузь

Перспектива розвитку волинської вугільної галузі – лише за добудовою шахти № 10 «Нововолинська».

Про це 17 березня заявив губернатор Володимир Гунчик під час чергової зустрічі з волинськими шахтарями, директорами шахт та керівним складом ДП «Волиньвугілля», – повідомляє прес-служба ОДА.

«Пройшов місяць від часу нашої останньої зустрічі, в ході якої ми напрацювали перспективний алгоритм дій та поставили певні вимоги тодішньому керівництву ДП «Волиньвугілля». Відтак, сьогодні маємо проаналізувати, що зроблено, які моменти упущенні. Уже відомо, що попереднє керівництво не справилося із поставленими завданнями, тому й відбулася заміна директора вугільного підприємства», – заявив Гунчик.

За його словами, на сьогоднішній нараді присутній уже новий в.о. керівника ДП «Волиньвугілля» – Валентин Кисельов. Незважаючи на всі кадрові зміни та ротації, головним залишається питання подальшої перспективи та розвитку волинського вугільного басейну.

На жаль, та кількість вугілля, яка видобувається сьогодні, а це близько 800 тонн в день, не в змозі покрити всі витрати пов’язанні із діяльність ДП «Волиньвугілля». Це знову ж таки тягне за собою низку проблем – невиплату заробітної плати, підвищення соціальної напруги в шахтарських колективах тощо. Відтак, перша та головна вимога до нового керівництва – наявність програми розвитку волинського вугільного басейну на 2016 рік, затверджена Міністром енергетики та вугільної промисловості України.

Валентин Кисельов відмітив, що на сьогодні є програма дій ДП «Волиньвугілля», але вона стосується виключно шахти № 9 та шахти «Бужанська». Окрім цього, керівник розповів про реалізацію наявного вугілля: «На сьогодні відвантажено близько 10 тисяч тонн наявного вугілля. Отримано близько 8 мільйонів гривень. Кошти були спрямовані на погашення заборгованості із заробітної платі за січень 2016 року та часткове оновлення технічного забезпечення».

Щодо підготовники програми розвитку волинського вугільного басейну, то Гунчик назвав пріоритети, на які мають стати основою документу.

«Перший та пріоритетний пункт програми – шахта № 10 «Нововолинська». Маємо зробити все можливе, аби з Державного бюджету були виділенні кошти на її добудову. Це питання має бути підтримане народними депутатами України від Волині. Потрібно докласти максимум зусиль, інакше перспективи волинського вугільного басейну просто не існуватиме», – заявив глава ОДА.

Окрім цього, голова облдержадміністрації акцентував увагу на необхідності проведенні реорганізації структури ДП «Волиньвугілля» та підписанні довгострокових контрактів із реалізації видобутого вугілля.