Луцькі патрульні «виховували» школярів

Тут Катерина Мучак, Ірина Чиж, Олександр Лісінський та Тарас Михалко спілкувались з учнями 5-11 класів, ‒ йдеться в повідомленні прес-служби правоохоронців.

Як з’ясувалось, діти з наближених до міста сіл, в тому числі з Баєва, частенько прогулюють уроки, «тусуються» в Луцьку, можуть покурити сигарети, а деякі взагалі вже пробували алкогольні напої та наркотики. Проблемою є і те, що підлітки дозволяють собі відпочивати в місцевому барі, куди з’їжджається молодь з інших сіл і навіть з Луцька.

Як відомо, перебування дітей після 22 години на вулиці заборонене, а тим більше в таких сумнівних закладах.

Поліцейські розповіли, що такого бути не повинно і вони відтепер реагуватимуть, якщо вчителі скажуть, що діти не на уроках, а прогулюють їх. Також робитимуть рейди місцевими закладами відпочинку, аби перевіряти, чи немає там часом школярів, адже відповідальність за такі дії нестимуть не лише батьки, а й самі діти.

Застерігали патрульні і від того, що не можна пробувати невідомі речовини, які пропонують незнайомці або підозрілі особи. «Кожен сам несе відповідальність за своє життя. Зараз діти дуже просунуті та мобільні, вони все знають і все хочуть спробувати, але разом з тим це створює ряд проблем та несе багато негативу. Часто з ним не справляються батьки, перекладаючи все на плечі вчителів. А вчителі теж не можуть зарадити всім. Адже в першу чергу діти дивляться на батьків і беруть приклад саме з них», ‒ каже Катерина Мучак.

Школярі задавали запитання, приміряли бронежилет і навіть потримати в руках справжні кайданки. Після зустрічі вони повибігали на вулицю, охоче фотографувалися з поліцейськими на фоні патрульної машини. Потому патрульні відвідали також 19 школу міста Луцька, де провели пізнавальну бесіду на тему безпеки на дорозі та вручили брошурки «Твоя безпека».