Луцьк: чиновники відповіли на петицію про розділення сміття

У Луцькій міській раді дали відповідь на електронну петицію щодо запровадження роздільного збору сміття.

Про це йдеться на сайті Єдиної системи місцевих петицій.

Петицію підписали 312 осіб з 300 необхідних, тож працівники Луцькради відповіли на неї.

Так, чиновники зазначили, що відповідно до «Методики роздільного збирання побутових відходів», затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.08.2011 № 133 у Луцьку триває поетапне впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів.

У міськраді запевнили, що у місті уже сортують сміття у різних районах. Мовляв, встановлено 66 контейнерів для роздільного збору пляшки ПЕТ приватним підприємством «СББ», ТОВ «Вторма-Луцьк», Волинським обласним управлінням «Волиньекоресурси».

«На часі триває вибір технологічної схеми роздільного збирання ТПВ (тверді побутові відходи – ред.), розрахунок потреби в контейнерах та їх закупівля, визначення системи та режиму перевезення відходів як вторинної сировини.

З метою ефективного роздільного збирання ТПВ проводиться агітаційна робота щодо безпечного в санітарно-епідеміологічному та екологічному відношенні поводження з ТПВ (круглі столи з громадськістю, теле- та радіопередачі, конкурси соціальної реклами, агітаційні акції в дошкільних навчальних закладах, школах міста тощо).

З метою вилучення небезпечних відходів із загальної маси ТПВ виготовлено та встановлено в школах міста 24 спеціальні контейнери для збору побутових хімічних джерел струму (батарейки та акумулятори).

На даний час Волинською філією «Діпромісто» розроблений проект «Нове будівництво полігону твердих побутових відходів в с. Брище Луцького району», в якому проведено будівництво сміттєсортувального комплексу потужністю 50,0 тис. тонн ТПВ в рік. На сьогодні в місті застосовується планово-регулярна система збору змішаних відходів при якій використовується понад 1000 євроконтейнерів, що встановлені на прибудинкових територіях житлових будинків. Для забезпечення потреби в контейнерах для роздільного збору ця кількість має збільшитись орієнтовно до 3 тис. контейнерів. У 2015 році ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» придбано вже понад 100 контейнерів для збору ПЕТ-пляшок.

На цей час з метою впровадження програми роздільного збору сміття ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» проводиться формування самої Програми поводження з ТПВ у м. Луцьку на умовах транскордонного співробітництва «Білорусь – Україна», проект програми буде подано на розгляд сесії Луцької міської ради», – йдеться у відповіді на петицію.