Директори волинських ПТУ вимагають від Порошенка ясності

Директори трьох волинських училищ вимагають від президента внести ясність в майбутнє профтехосвіти.

Про це повідомляє прес-служба народного депутата Ігоря Гузя.

Нардеп вчора надіслав звернення президенту Петру Порошенку із проханням якнайшвидше підписати проект закону щодо фінансування професійно-технічної освіти. Законопроект 4 лютого підтримала конституційна більшість народних депутатів.

А сьогодні політик разом з директорами Володимир-Волинського, Нововолинського та Ковельського ПТУ провели брифінг у стінах Верховної Ради, під час якого закликали президента внести ясність у майбутнє профтехосвіти: або підписати законопроект або накласти вето.

«Ситуація з профтехосвітою сколихнула всю країну. На жаль, ні педагоги, ні працівники, не знають, чи отримають зарплату за березень? Вони запитують: яке майбутнє профтехучилищ? Президент не підписує законопроект. Це – колапс. На місцях не зрозуміло, хто має фінансувати безпосередньо заклади профтехосвіти. На Волині, зокрема, облрада виправила ситуацію, і виділила профтехосвіті за січень і лютий 6,9 мільйона гривень. Так само прийняли рішення і сесії міських рад. Але це – не вихід. Міста сьогодні мають перевиконання бюджету, але передати їм на фінансування профтехосвіту, і таким чином, забрати ресурси на ті завдання, які стоять перед міськими радами – це не децентралізація!» – заявив Гузь.

Директори волинських закладів озвучили своє бачення щодо розвитку професійно-технічної освіти в області.

Директор Нововолинського вищого професійного училища Валентина Приступа зауважила: «Ситуація у нас в місті, у зв’язку із шахтарським питанням, і так не дуже проста, а тут ще не фінансується профтехосвіта. Викладачі і майстри змушені також йти перекривати вулиці і просити, щоб нам дали наші гроші». Вона зачитала рішення Нововолинської міської ради про те, що коштів на фінансування профтехосвіти, крім двох місяців немає. Оскільки головний офіс Нововолинського ВПУ №1 знаходиться в Іваничівському районі, а училище – міське, ради відмовляються фінансувати заклад. «У нас навчається 670 студентів, третина із них – з малозабезпечених родин. І як дивитися дітям в очі?», – обурюється директор.

Директор Володимир-Волинського вищого професійно-технічного училища Володимир Смоляр додав: «Нас не беруть ні на міський, ні на обласний бюджет. Ми зараз – між небом і землею. А за нами – педагогічні та учнівські колективи. Чому на цю ситуацію не звертає уваги держава? Хто буде платити зарплату за березень? Ще жодна держава не підняла своєї економіки без робітничого класу. Складається враження – хтось хоче знищити систему профтехосвіти?»

Водночас, директор ковельського професійно-технічного ліцею №5 Євген Кобченко поставив у приклад польський досвід, де надається набагато більше преференцій для робітничих кадрів. «Переживаю, щоб наша молодь з часом не «втекла» до Західної Європи. Нині маємо обладнання, є людський ресурс. Закрити хоч одне профтехучилище – це означає закрити садок, чи школу», – наголосив він.

Після брифінгу відбулася зустріч волинської делегації із заступником міністра освіти та науки Андрієм Гевком, який роз’яснив ситуацію з передачі ПТУ на баланс області. Відбулась також розмова з головою комітету Верховної Ради з питань освіти та науки Лілією Гриневич, яка також вважає, що законопроект має бути підписаний.