У Луцьку – «кривава» акція

У Луцьку розпочалася  всеукраїнська акція донорства «Допомогти може кожен». Вже за декілька годин на Станції переливання крові понад 20 військовослужбовців здали кров.

Акція стартувала 14 березня у більшості обласних центрів України.

«Ідея акції – допомогти тим, хто цього потребує, людям яким потрібне переливання крові, у тому числі бійцям АТО, які лікуються у госпіталі. При потребі цю кров використають і для них», – розповіла ініціатор акції, голова луцького осередку ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив»» Оксана Федорук. Тож метою акції є привернення уваги громадськості до проблеми нестачі донорів крові та популяризація цієї корисної справи.

Інформацію про можливість здати кров поширювали у соцмережах . До неї можуть долучитися усі охочі.

Організатори акції  зверталися до громадських організацій із закликом долучитися до здачі крові. «Відгукнулися громадські активісти з Цивільного корпусу «Азов. Волинь», ГО «Іскра», ГО «Національний альянс»,Молодіжного центру. Виявили бажання здати кров  багато військовослужбовців із військової частини 1141», – додала Федорук.

Військовослужбовець Андрій Козожевський розповів, що після того, як організатори повідомили про акцію він разом з товаришами по службі одразу вирішили приєднатися. Як і більшість колег, він здає кров не вперше.

«Такі ініціативи дуже потрібні. Можливо ця кров врятує чиєсь життя чи просто комусь допоможе. Окрім того, банк крові треба поповнювати, бо кров постійно потрібна на операціях», – додав Козожевський.

Акція триватиме до 18 березня, тож  усіх охочих запрошують долучитися. До кандидатів є певні вимоги – вік не менше 18-ти років, вага не менше 60 кг та відсутність захворювань.