Маневичі: 8 копачів бурштину визнали провину

Вісім бурштинокопачів, які фігурували у двох кримінальних провадженнях на Волині, уклали зі слідством угоду про визнання провини.

Про це повідомляє волинська прокуратура

Маневицька місцева прокуратура здійснює процесуальне керівництво у низці кримінальних проваджень за фактами незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення – бурштину на території Маневицького району Волинської області.

Під час слідства у одному з цих проваджень встановлено, що 28 грудня 2015 року поблизу селища Маневичі в нічну пору доби четверо осіб незаконно видобували бурштин-сирець. У них вилучено дві мотопомпи та транспортний засіб. Нині суд затвердив 4 угоди про визнання цими громадянами винуватості та призначено їм покарання у виді штрафу обсягом 7 тисяч гривень кожному.

Є зрушення в іншому провадженні щодо незаконного видобування бурштину-сирцю 13 січня 2016 року в урочищі «Лоше» в нічну пору доби чотирма жителями Маневицького та Любешівського районів. У них теж вилучено мотопомпу та транспортний засіб. Прокуратурп скерувала до суду для затвердження 4 угоди про визнання винуватості.

Ще двом мешканцям села Оконськ Маневицького району, які 18 січня 2016 року в лісовому масиві між селами Северинівка та Лісово незаконно видобували “сонячне каміння”, повідомлено про підозру у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення.

Досудове розслідування в цьому кримінальному провадженні триває.