Луцьк: 40-й і 33-й можуть опинитися без тепла і гарячої води

Компанія Захід ТЕГ 14 березня надіслала телефонограму на ДКП «Луцьктепло» про те, що завтра припиняє постачання тепла і гарячої води на 33-й і 40-й мікрорайони. Отож третина міста в розпал опалювального сезону залишиться без тепла.

Про це пише інформаційне агентство «Волинські Новини» з посиланням на виконувача обов’язків директора ДКП «Луцьктепло» Валентину Малютіну.

Минулого тижня, компанія, яка обслуговує котельню на вулиці Карбишева, 2 виставила ДК «Луцьктепло» ультиматум: або підписати меморандум про те, що комунальне підприємство не нарощуватиме борги, або вони припиняють подачу гарячої води лучанам.

Того дня, каже Валентина Малютіна, цей меморандум був підписаний. Зокрема, сторони домовилися, що в березні ДКП «Луцьктепло» щодня розраховуватиметься з Захід ТЕГ за надану продукцію. А до 18 березня мав бути представлений план реструктуризації та графік погашення боргів за січень-лютий, а це – 4 мільйони гривень.

Однак, сьогодні ДКП «Луцьктепло» отримало телефонограму про те, що Захід ТЕГ відзавтра припиняє подачу тепла і гарячої води в оселі лучан. Причина проста – підприємство Захід ТЕГ вимагає підписати угоду на давальницьку сировину на 2016 рік.

Як пояснила Валентина Малютіна, вона надіслала ці угоди на погодження в міську раду, оскільки не готова підписувати такі документи. З умовами, які обговорювалися з попереднім керівником – Юрієм Паращієм вона не згідна, тим паче, що суми угод – більше мільйона гривень. І без погодження міської ради вона не має права підписувати ці угоди.

Сьогодні, каже вона, надійшла телефонограма від Захід ТЕГ про те, що компанія припиняє подачу тепла і гарячої води на 33-й і 40-й квартали, поки не будуть підписані нові угоди. Такі дії керівництво «Луцьктепла» інакше як планомірним шантажем не називає, оскільки, заручниками ситуації опинилися сотні лучан. Фактично владу і комунальне підприємство змушують підписати угоду на умовах, які вигідні приватній компанії. Донедавна просто були пролонговані попередні угоди, але нові не підписані.

А тепломережі ДКП «Луцьктепло» не дають можливостей постачати гарячу воду і тепло в усі мікрорайони без котельні на вулиці Карбишева. Тож якщо конфлікт не вирішиться – сотні лучан мерзнутимуть в своїх оселях, незважаючи на те, як вони оплачують комунальні послуги. І це при тому, що законодавством заборонено припиняти теплопостачання в розпал опалювального сезону. А за березень, до слова, ДКП «Луцьктепло» заплатило Захід ТЕГ уже 500 тисяч гривень, у той час, коли працівники комунального підприємства досі не отримали зарплату.

Що буде завтра, на підприємстві не знають, однак відомо, що телефонограма зі згаданим текстом надійшла і в приймальню міського голови.