Дружині волинського бійця дали 1,5 мільйона на операцію

Благодійний фонд «Волинь-2014» перерахував 1,5 мільйона гривень на операцію з пересадки нирки дружині бійця АТО Віталія Ненича Олени. Лікування здійснюватиметься в одній із державних лікарень Білорусі.

Про це йдеться на сторінці фонду у Facebook.

Виконавчий директор благодійної організації Володимир Кривович розповів про бюрократичні перепони, з якими благодійникам довелося зіткнутися під час надання допомоги з лікування українських військовослужбовців та членів їх сімей.

«При наданні допомоги в цьому випадку, а він був не перший і, судячи з тих звернень, які постійно надходять на адресу фонду, буде не останнім, є цілий ряд недоліків, з якими ми зустрічаємося. Українське законодавство змінюється не в кращий бік. Якщо в минулому році за так звану нецільову допомогу, яку необхідно надати за кордоном, треба було сплатити 15% податку, то тепер вже 18%. Чому є цільова і нецільова допомога? Проблема полягає в тому, що іноземні клініки дуже часто не хочуть працювати за договорами. Згідно з чинним українським законодавством, якщо немає договору, а перерахунок коштів зроблено на картку фізичної особи, то це і є так звана нецільова допомога», ‒ розповів Володимир Кривович.

Натомість є ідеальний варіант. З клінікою, яка може надати всі документи, включаючи акти виконаних робіт, укладається договір, але тоді виникає купа інших супутніх проблем.

«Нашим фінансовим регуляторам необхідно надавати довідку про те, що особа не має можливості провести ідентичне лікування на території України. З цим питанням ми зверталися до Міністерства охорони здоров’я України і вони знають цю проблематику, але складається таке враження, що не хочуть її оперативно вирішити або ж просто спускають на гальма. Ця довідка несе масу проблем. Наприклад, людині вибило очі і треба провести пересадку рогівки і ще кілька супутніх хірургічних втручань. Насправді такі операції роблять в українських лікарнях, але вони ніякої гарантії не дають. Більше того, українські спеціалісти рекомендують провести лікування в тій чи іншій закордонній клініці, але довідку про те, що лікування на території України неможливе, не дають, адже фактично воно можливе. Так само з пересадкою нирки. Пересадка органів в Україні, згідно 12 статті Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини» можлива лише у живих донорів. Якщо особа потребує пересадки, їй потрібно було шукати донорський організм серед родичів чи знайомих, хто б міг надати нирку для трансплантації. Якщо такої можливості немає, то людина може чекати десятки років в черзі, а може й не дочекатися. Якщо ж гостра форма захворюваності, то часто буває так, що для того, щоб людина вижила, просто бракує часу», ‒ додав він.