У Волинській ОДА кажуть, що не брали «фортифікаційних» мільйонів

У Волинській облдержадміністрації спростовують інформацію, поширену Національною поліцією України, про причетність посадовців установи до розкрадання 7 мільйонів гривень га будівництво фортифікаційних споруд на Сході України.

Заяву поширив відділ інформаційної політики облдержадміністрації. Текст подаємо повністю та без змін:

«Заява щодо повідомлення Національної поліції України про порушення, буцімто вчинені волинськими посадовцями при будівництві оборонних споруд на сході країни

Учора, 10 березня 2016 року, департамент захисту економіки Національної поліції України за посередництвом офіційного веб-сайта правоохоронного відомства поширив інформацію про причетність посадових осіб Волинської облдержадміністрації до привласнення державних коштів під час зведення на території Донецької обл. фортифікаційних споруд. Повідомляємо, що викладені факти не відповідають дійсності.

Передусім слід зазначити, що Волинська облдержадміністрація взагалі не будувала оборонні споруди на території Тельманівського та Волноваського р-нів Донецької обл., як зазначено у повідомленні Нацполіції. Відповідні роботи проводили виключно у Володарському р-ні.

Всі роботи, пов’язані зі зведенням фортифікаційних споруд, здійснювали відповідно до проектно-кошторисної документації, розробленої ДП Міністерства оборони України «Центральний проектний інститут» та ДП «НДІ «Проектреконструкція» Волинський філіал, і згідно з укладеними договорами з ТзОВ «Житлобуд-2» і ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536».

Окрім того, фортифікаційні споруди Волинська облдержадміністрація збудувала в терміни, визначені договорами, та вчасно – 14 вересня 2015 року – здала в експлуатацію. Зокрема, 9 листопада 2015-го інженерні споруди передали від облдержадміністрації до Міноборони відповідно до актів прийняття-передачі споруд. Варто додати, що прийняття фортифікаційних споруд на баланс головного оборонного відомства країни відбулося комісією Міноборони України своєчасно та без зауважень. До складу колегіального органу входили фахівці з військового будівництва інженерних споруд та керівництво військових частин. Особисто інспектував хід робіт у травні минулого року Президент України, Головнокомандувач Збройних сил України Петро Порошенко, котрий оглянув один із об’єктів, зведений волинянами, та позитивно оцінив їх роботу.

Аби унеможливити факти фінансових порушень та дотримання будівельних норм і правил, у липні 2015 року Волинська облдержадміністрація з власної ініціативи звернулася до правоохоронних та інспекційних органів із проханням провести вибірковий аудит. За результатами перевірок недоліків не виявили.

Також на виконання доручення Президента України Петра Порошенка та рішень уряду у рамках підвищення обороноздатності країни у березні минулого року було створено обласний оперативний штаб із будівництва інженерних споруд. До складу увійшли представники облдержадміністрації – очолив штаб голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, головного управління Державної казначейської служби України в області, правоохоронних органів та служби безпеки, аби впродовж процесу зведення інженерних споруд на сході країни відслідковувати дотримання чинного законодавства, зокрема, й у частині фінансування.

Враховуючи резонанс заяви головного правоохоронного відомства країни, її вплив на формування суспільної думки про дії представників виконавчої гілки влади в регіоні та іміджу Волині загалом, облдержадміністрація звернулася з офіційним листом до керівництва Національної поліції України з проханням детально роз’яснити або ж спростувати викладені у повідомленні факти».