У Луцьку жінка не може поділити з сусідами частину будинку

На вулиці Нагірній сусіди не можуть домовитися щодо приватизації майна, яке знаходиться у спільній власності. Через це жінка не може приватизувати й земельної ділянки, на якій стоїть будинок.

Про це стало відомо 11 березня під час засідання земельної комісії.

Лучанка Іванна Костюк звернулася до міської ради із проханням дозволити переоформити на себе нерухоме майно, яке вона отримала шляхом дарування на вулиці Нагірній. Проте щоб переоформити документи на себе та приватизувати землю, приватизувати її мають і власники іншої частини будинку. Сусіди ж приватизовувати свою ділянку не хочуть.

Начальник управління земельних ресурсів Сергій Шабала зазначив, що будинок у спільній власності є єдиним майном. Тож, за його словами, доцільніше не втручатися у справи сусідів. Іванна Костюк розповіла, що частку будинку їй подарував дідусь. Але зараз вона не може оформити на себе майно. Частина земельної ділянки, на якій стоїть будинок, не приватизована, тож фактично землі площею 64 сотих дідусь не подарував.

«Мою частку не можуть на мене зареєструвати», ‒ додала Костюк. Проте Шабала повідомив, що розподіл спільної власності можливий лише після приватизації.

Власниця іншої частини будинку Людмила Орган розповіла, що фактично коли розпочали переглядати територію, виявилося, що за новими нормами їхній гараж стоїть за червоною лінією. Тож щороку доведеться оплачувати оренду за землю, за яку вже колись заплатили. Тому родина й не хоче приватизовувати землю. Водночас жінка розповіла, що у неї немає претензій щодо сусідів.

Сусідам пояснили, що поділити ділянку сусіди зможуть, коли приватизують спільну часткову власність. Тож комісія не має права розпоряджатися власністю сторін конфлікту. Сергій Шабала додав, що питання можна вирішити через суд, а тоді вже звертатися з питаннями приватизації. Лише після оформлення право спільної часткової власності зможуть вимагати якоїсь реєстрації.