Луцьк: попри протести ветеранів пам’ятник Бойку передадуть у музей

У Луцькій міській раді відбулося засідання робочої групи з питань декомунізації.

Про це повідомили у прес-службі міськради.

Учора, 10 березня, відбулося засідання робочої групи з реалізації Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Депутат Волинської обласної ради Ірина Констанкевич запропонувала перейменувати вулицю Бойка на вулицю Євгена Сверстюка. За словами Констанкевич, депутатський корпус Луцької міської ради попереднього скликання у 2015 році підтримав таку ідею, але, мовляв, тоді не знали, якій вулиці дати ім’я десидента. Члени робочої групи підтримали таку ідею.

Секретар міської ради Юлія Вусенко озвучила звернення Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, у якому йдеться про перейменування однієї з вулиць міста на честь Великого князя Литовського Вітовта. Зрештою, таку ідею члени робочої групи теж підтримали.

Щодо демонтажу та перенесення пам’ятника Степану Бойку, то ветеранські організації просять не чіпати пам’ятку та провести референдум з цього питання. Під час засідання повідомили, що після надання усіх погоджень від Міністерства культури України, погруддя Степана Бойка планують передати у Волинський краєзнавчий музей.

На засіданні розглянули звернення громадських організацій щодо перенесення стели Героїв Радянського Союзу на вулиці Шопена у Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки.

Як пояснили у комісії, інвестори, які зводять поруч будинок пообіцяли за власний кошт перенести цю стелу. Однак, слід підготувати відповідну документацію.

Також члени комісії обговорили звернення Богдана Ворона щодо перейменування вулиці Ярощука на вулицю Сергія Тимошенка. Члени робочої групи пообіцяли взяти таку пропозицію до уваги.