Волинські депутати «провалили» всі питання про надра

Депутати Волинської обласної ради прийняли рішення не погоджувати надання надр для розробки усім підприємствам під час чергової сесії.

Таке рішення прийняли під час сесії у четвер, 10 березня.

Як розповів перший заступник голови облради Олександр Пирожик, згідно із новим розпорядженням Кабміну підприємства можуть отримувати дозволи на геологорозвідку та розробку надр у областях автоматично за 20 днів, коли обласна рада не ухвалить рішення щодо цього.

Він пояснив, що приватні та державні підприємства автоматично будуть отримувати дозволи, коли обласна рада вчасно не прийме протилежне рішення. Зважаючи на те, що депутати далеко не завжди згодні «роздавати» надра області, для контролю питання доведеться збиратися кожні два тижні.

Тому Пирожик пропонує рішенням ради висловити протест проти таких нововведень, відхилити заявки ТОВ «Т.П.П.», ТОВ «Перша Волинська старательна артіль» та ПАТ «Укргазвидобування» «Волинські торфи» та інших підприємств до того часу, поки для розгляду не буде розумних строків.

У підсумку депутати підтримали рішення не погоджувати надання надр всім підприємствам та ухвалили звернення щодо повернення права погодження на розробку надр обласній раді.