Волинь: мешканці стурбовані складами отрутохімікатів у селах

У селах Кисилин та Твердині Локачинського району невідомі без погодження з громадою розпочали облаштування складів отрутохімікатів.

За інформацією від місцевих мешканців, усе розпочалося 27 лютого, ‒ пише Вісник&К.

Тоді близько обідньої пори через Кисилин проїхала машина, яка везла великогабаритну цистерну (близько 70 метрів кубічних) на територію колишньої тракторної бригади. Тоді ж місцеві мешканці вирішили подивитися, що за роботи проводяться, і з’ясувати хто їх дозволив.

Бригада працівників уже працювала. Задля цього на тракторній бригаді демонтували естакаду для технічного огляду автомобілів. Колись їхній парк становив у колгоспі близько двадцяти п’яти одиниць. А ще було більше сорока тракторів. Естакада і донині знаходиться у власності громади. Однак 27 лютого її демонтувала група невідомих робітників і встановила на її місці уже згадану ємкість для хімікатів – і це всього за 10 метрів від артезіанської свердловини. При цьому на запитання: «Хто дозволив такі дії?» ніхто не відповів. Робітники сказали, що вони лише виконують роботу і нічого не знають. Один із них, який назвався старшим, повідомив, що дозвіл дав сільський голова. Проте сільський голова, як виявилося, нічого про це не знав.

1 березня ємність на території тракторної бригади все ж встановили. Більше того, на території Кисилинської сільської ради два села – Кисилин і Твердині. Останній населений пункт теж не лишився поза увагою невідомих. На одній стороні села уже також встановлена ємність для зберігання хімікатів, а на другій з’явилося гноєсховище, яке влаштоване за сто метрів від житлових будинків.

Мешканці обох сіл стурбовані. Вони кажуть: «Жити у протигазах не хочемо і не будемо. На території сільради триває збір підписів. Також люди спрямували звернення до керівних та правоохоронних органів Локачинського району, щоб дати правову оцінку подіям у Кисилині та Твердинях.