У луцьких тролейбусах хочуть електронних кондукторів

На КП «Луцьке підприємство електротранспорту» працює 87 кондукторів, які отримують у середньому 1800-2500 гривень заробітної плати. Проте на підприємстві зазначають, щ о введення електронної системи контролю допомогло б вирішити ряд проблем.

Про це йшла мова 10 березня під час засідання тимчасової контрольної комісії міської ради з вивчення проблем діяльності КП «ЛПЕ».

За словами керівника відділу збору виручки ЛПЕ Галини Степанюк, електронний контроль кращий у будь-якому разі, бо виключає людський фактор. Окрім того, введення електронної системи обліку дасть можливість долучити до проїзду платоспроможних пасажирів, які зараз не хочуть їздити через майже неконтрольовану кількість пільговиків, які заповнюють транспорт. Тож більшість людей віддає перевагу маршруткам.

Щодо пільговиків, кошти було б доцільніше спрямувати на адресну допомогу для них. Депутат Євгеній Ткачук запропонував розглянути перспективу введення електронної карти лучанина, щоб пільговикам виділяли цільову допомогу. За допомогою спеціальної картки можна було б уникнути зловживань та контролювати поїздки.

Степанюк повідомила, що це перспективна стаття економії. Касирів же можна буде долучити до контролю. Частину працівників можна буде перепрофілювати. Водночас, вона додала, що сьогоднішня кількість кондукторів недостатня, бо часто просто немає ким замінити кондуктора, який, скажімо, захворів.