Луцьк: треба замінити понад 40 кілометрів дротів для тролейбусів

У Луцьку необхідно замінити мережі для руху тролейбусів – 22 кілометрів парних дротів, тобто, треба замінити мінімум 44 кілометри мереж.

Про це стало відомо під час засідання робочої групи з питань вивчення роботи Луцького підприємства електротранспорту 10 березня.

Вартість одного кілограма необхідних дротів ‒ 210 гривень. Один кілограм – це близько 80 сантиметрів мережі. Окрім того, повідомили, що треба встановити ще принаймні 2 електропідстанції, одна з яких ‒ у районі вокзалу. Для встановлення кожної знадобиться понад 2 мільйони гривень.

Окрім того, наголосили на ще одній важливій проблемі – ізоляції мереж біля готелю «Україна» у центрі, де саме відбувається ремонт. За словами працівників підприємства, при розробці проекту цього питання не врахували. Проте там лежать лінії живлення, які обслуговують вулиці Винниченка, Перемоги і район вокзалу. Поки що ці мережі лежать просто під асфальтом без труб. У разі пошкодження мереж без живлення залишиться значна частина міста. Щоб ізолювати їх, треба закласти принаймні дві труби.

За словами спеціалістів ЛПЕ, у проекті це не враховано. Але якщо труби покладуть, то у разі виникнення неполадок не треба буде зривати весь асфальт, а розкопати лише у конкретному місці. Таким чином їх можна буде швидко відремонтувати. Проте вартості проекту не знають поки навіть приблизно.

Водночас члени робочої комісії погодилися із тим, що питання треба вирішувати, бо контактні мережі старі, тому, захистивши їх від пошкоджень, вдасться швидше ремонтувати та реагувати на виникнення неполадок, щоб лучани не залишалися без електроенергії.