Луцьк потребує нових тролейбусів

У «Луцькому підприємстві електротранспорту» понад 80% рухомого складу має пробіг вдвічі більший від норми, тож значна кількість тролейбусів потребує заміни.

Про це 10 березня повідомив начальник служби технічного стану ЛПЕ Володимир Бабич під час роботи тимчасової комісії з питань вивчення роботи підприємства.

Бабич розповів, що середній вік тролейбусів на підприємстві ‒ 21, 7 року при нормі 10 років. Загальний пробіг автопарку ‒ понад 1,3 мільйона кілометрів, що вдвічі більше норми. Тож зараз серед першочергових питань – заміна рухомого складу. 10 зі старих тролейбусів потребують капітального ремонту.

Підприємство закупило 26 польських тролейбусів, 2 з яких зараз на ремонті. Проте ці тролейбуси значно комфортніші для використання і не є складнішими в експлуатації. Після такого ремонту тролейбус їздить ще 5-6 років і «відкатає» ще близько 600 тисяч кілометрів.

Зараз на підприємстві є 65 пасажирських тролейбусів та 1 спеціальний, з яких 52 ‒ в експлуатації. На маршрутах працює 45. Окрім того, 5 тролейбусів ‒ у резерві.

На підприємстві також вважають, що необхідно розробити електронну систему управління рухомим складом. «У нас слабке місце – питання електроніки», ‒ підсумував Бабич