У Гунчика пояснили, чому немає грошей на профтехосвіту

У Ковелі, Нововолинську та Володимирі-Волинському проблеми із фінансуванням профтехосвіти виникли через зволікання на центральному рівні та проблеми із фінансуванням з місцевих бюджетів.

Про це розповів директор департаменту фінансів Волинської ОДА Ігор Никитюк під час засідання «бюджетної» комісії Волинської облради у середу, 9 березня.

За його словами, нині з обласного бюджету фінансують профтехосвіту. Також є фінансування із бюджету Луцька. Натомість у Ковелі, Нововолинську та Володимирі-Волинському фінансувати цей напрямок також мають міські бюджети. Саме тут виникають проблеми.

Він нагадав, що Верховна Рада прийняла закон, що передбачає виділення коштів із держбюджету місцевими на профтехосвіту. Однак поки його не підписав президент. Також є постанова Кабміну про виділення коштів на 2 місяці фінансування, однак вона «зависла» у бюджетному комітеті Верховної Ради.

Нагадаємо, у Нововолинську учні й працівники двох навчальних закладів – Вищого професійного училища і ПТУ №11 на годину перекрили дорогу Ковель ‒ Жовква. Вони вимагали від уряду фінансування навчальних закладів, виплати заробітної плати і стипендії.