Пояснили, як будуть оптимізувати школи на Волині

У Волинській області будуть закривати малокомплектні школи, де навіть немає повноцінних класів.

Про це розповіла заступник начальника управління освіти і науки Волинської ОДА Людмила Плахотна під час засідання «бюджетної» комісії облради у середу, 9 березня.

За її словами, в деяких населених пунктах в школах навчаються 5-7 дітей. Навчання там на одну дитину в рік коштує до 51000 гривень, натомість державою на навчання однієї дитини передбачено 9900 гривень. Аби назбирати на навчання у малокомплектних школах, забирають кошти із районних гімназій, ‒ каже Людмила Плахотна. Діти у таких школах не оформлені у класи, а перебувають на індивідуальному навчанні, хоча законом це не передбачено.

У малокомплектних школах часто немає спортзалу, комп’ютерного класу, басейну, а вчителі змушені викладати кардинально різні предмети і не дають належного рівня знань, ‒ розповіла посадовець. Вона посинила, що оптимізувати школи будуть тільки тоді, коли вдасться забезпечити райони шкільним автобусами, аби возити учнів у базові школи.

Також Плахотна розповіла, що на Волині не вистачає дитячих садочків. У середньому по області замість 100 дошкільнят навантаження на групи ‒ 131 дитина, а в Луцьку – 147. Частину приміщень зараз намагаються повернути, однак часина приміщень вже продана, тому повернути їх неможливо.