Стрілянина в Луцьку: в активіста зауваги до поліції

Громадський активіст, самооборонівець Олександр Ніколайчук висловив зауваження до роботи поліції в ніч, коли громадський діяч Віктор Вальчук счинив стрілянину.

“Щодо подій навколо стрілянини із пневматичного пістолета одним з учасників атестаційних комісій – Вальчуком Віктором. У мене є перелік запитань, що стосуються як загальних принципів роботи поліції, так і запитання до рівня кваліфікації та професійності тих міліціонерів (поліцейських), що прибули на місце події”, – пише Ніколайчук в Facebook.

Так, перша порція зауваг до прес-служби, яка, на думку автора допису, тієї ночі проігнорувала не менш резонансні події (стрілянина біля “Директорії”, вбивство) і подала відеозапис коментарів учасників інциденту в змонтованому вигляді.

“Хто дав право прес-службі ГУ НП формувати громадську думку та маніпулювати фактами, висловлювати судження, стверджуючи, що стріляли у перехожих, які у результаті виявилися знайомими між собою, а не у повітря у цілях самозахисту та для відвернення нападу?” – запитує Ніколайчук.

Крім того висловив зауваження до дій слідчо-оперативної, яка їхала півтори години на місце події.

“Чому слідчі дії не розпочинали по прибуттю слідчо-оперативної групи на місце події, а чекали пресслужбу, щоб відзняти кіно?; За скільки часу повинна прибути на місце “резонансної” події слідчо-оперативна група? Чому на місці події не оглянули та не перевірили представників іншої сторони інциденту на наявність у них якихось спецзасобів та завчасно підготовлених предметів?” – пише Ніколайчук.

“Я ніяким чином не виправдовую дій Віктора Вальчука, вчинених у стані алкогольного сп’яніння. Якщо твоєму здоров’ю чи життю загрожує небезпека, не з’являйся у такому стані в громадському місці. Але я засуджую упередженність та непрофесійність у діях старо-новове поліцейське панство”, – завершив він.

До слова, інцидент прокоментували в поліції. Детальніше на відео: